Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Herbert » N cze 18, 2017 11:20

"Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga." (J 1, 9-13)
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (J 3, 3)
WSZYSCY LUDZIE SĄ STWORZENI NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO BOŻE, ALE NIE WSZYSCY SĄ DZIEĆMI BOŻYMI!
KOCHAĆ MAMY NAWET WROGÓW, bo zawsze chodzi o osobę (a nie o tłum), ale ostrożniej z tym programem świeckiego humanizmu "uniwersalistycznego", którym nas kusi ostatnio nie tylko papież Franciszek, ale ostatnio zdaje się również bp Samiec namawiając do przyjmowania uchodźców, którzy wcale do Polski nie chcą! (a co, mielibyśmy ich tu zamknąć w obozach?).
Herbert
 
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Elżbieta » Cz cze 22, 2017 05:32

Czytając Twój post, o tym samym sobie pomyślałam :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Anna Maria » Cz cze 22, 2017 10:57

A ja polecam Pani Moderatorce słowa JEZUSA: Aby wszyscy byli jedno ...

To tak, a propos tego Upomnienia, które otrzymałam:
a/ za podważanie nauk KEA
b/ za agitację do KRK

(czy mój sprzeciw wobec Ordynacji Kobiet i liberalizacji KEA - dotyczy a czy b
Proszę się uprzejmie zastanowić .......
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Grzegorz » Cz cze 22, 2017 16:46

Nie dostała Pani ostrzeżenia za sprzeciw wobec ordynacji kobiet i liberalizacji. To akurat jest wskazane i należy to pochwalić. Dostała Pani ostrzeżenie za wyrażanie wątpliwości co do ważności Eucharystii w KEA (co można podciągnąć pod a) oraz stwierdzenie, że KRK jest Opoką a KEA nie (co podpada pod b).
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Anna Maria » Cz cze 22, 2017 18:44

Panie Pochodny,
niech Pan mnie nie rozśmiesza tymi swoimi cenzurkami. Ja nie należę do młodzieżówki w naszej Parafii.

Jestem trzecią kadencję w Komitecie Par. Proponowano mi kilkakrotnie kandydowanie do Rady, a potem do Synodu, ale odmawiałam. Drogi Panie, jakoś z tymi moimi wątpliwościami co do Eucharystii Luterańskiej trwam w tym kościele luterańskim dokładnie 24 lata ..... To pewnie tyle ile Pan ma, wiec bardzo proszę zmienić ton......

A co do słowa "Opoka" w odniesieniu do Kościoła Rzymskokatolickiego, to chyba znam go najlepiej z was wszystkich na tym portalu, więc wiem co mówię. Mam równoległe doświadczenia wiary w obu Kosciołach. M.Luter, podobnie jak ja, czy tego chcecie czy nie, jest również katolikiem reformowanym (i to w dodatku przez samego siebie;). Wiec bardzo proszę, bez tego patrzenia z góry na KRK, bo gdyby nie było katolicyzmu, to nie było by luteranizmu. To samo zresztą pisał Soren Kierkegaard.Jak Pan chce, to następnym razem zacytuję.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drodzy konfesyjni, Maksymilianie, Elzbieto, itd. ... Mamy za sobą 60 lat dialogu luterańsko-rzymskokatolickiego, co zaowocowało m.in wspaniałym dokumentem "Od konfliktu do komunii", wyd. przez wyd. 'Warto'. Byc może już wkrótce realną stanie się wspólna Wieczerza Pańska, katolików i luteranów (o co modle sie od 24 lat ) I co wtedy, nie bedziecie w niej uczestniczyć, bo bedzie sie ona odbywać podczas tej "ohydnej Mszy św. bedącej syntezą wszelkiej herezji" (jak to niektórzy tu okreslają).......Troche refleksji...
ABY BYLI JEDNO ......pamietajcie .....
Z Bogiem
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Grzegorz » Cz cze 22, 2017 18:52

Anna Maria napisał(a):z tymi moimi wątpliwościami co do Eucharystii Luterańskiej trwam w tym kościele luterańskim dokładnie 24 lata.


Mam rozumieć, że Pani wątpliwości w tej materii trwają już 24 lata?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Anna Maria » Cz cze 22, 2017 19:13

No może trochę mniej, na przykład z 14 lat, bo przez pierwsze dziesięć tez byłam takim gorliwym protestantem jak Pan, przyjmowałam wszystkie definicje i etykiety protestanckie... No, a potem zaczęłam dojrzewać ....analizować, porównywać, patrzeć ... i coraz bardziej rozumieć słowa Jezusa: Aby byli jedno. Wielka zasługę w mojej formacji duchowej na pewno odegrał pastor śp. Adam Pilch. Od niego nauczyłam się tej tęsknoty za wspólną Eucharystią katolików i luteranów ...
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Aster » So cze 24, 2017 08:13

"M.Luter, podobnie jak ja, czy tego chcecie czy nie, jest również katolikiem reformowanym".

Ta nazwa tyczy chyba innego kościoła:

http://www.starokatolicy.eu/cechy_rkk/

Jest to bardzo liberalny kościół (np. w kwestii płci duchownych, także biskupów), więc raczej nie o to Pani chodziło.

Ciekawa analiza zagadnienia z Rocznika Teologicznego ChAT : http://chat.edu.pl/app/uploads/2017/02/05_sojka.pdf

Cytat ze wstępu: "Luteranizm jest
tutaj spadkobiercą zdecydowanego stanowiska Marcina Lutra, wykształconego
w czasie sporu z Ulrykiem Zwinglim w latach 20. XVI wieku".
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez Anna Maria » So cze 24, 2017 16:06

Aster,
moglibyśmy na ten temat porozmawiać, ale nie na tym forum, bo tutejsza pani Moderatorka nie dostrzega różnicy miedzy myślą ekumeniczną i pogłębionymi religijnymi refleksjami a "podważaniem zasad" i "agitacją na rzecz ..."
Więc natychmiast dostałabym następne identyczne "ostrzeżenie" albo "upomnienie" ........
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy automatycznie rodzimy się wszyscy jako dzieci Boże?

Postprzez blaisee » So cze 24, 2017 19:25

Pani Anno Mario, moze to nie moj cyrk, ale sledze tutejsze wpisy i mam wrazenie ze Pani bardzo sie wywyzsza nad innymi bo X kadencji w komitecie parafialnym a mi sie wlos na glowie jezy ze osoba ktora ma watpliwosci co do wlasnego kosciola jest czlonkiem jakichkolwiek "organow" w kosciele.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości