Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Iwona » Cz gru 01, 2016 21:54

Nie mam na kogo głosować ;(
Sama 'ciepła woda', ewangelicko-liberalna .....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Iwona » Pt gru 02, 2016 13:20

Czasy Unii Europejskiej przemijają na naszych oczach..... Kraj za krajem skręca w prawo ... Pojutrze będzie to Austria, potem
Francja i Hiszpania. A nasz KEA, unoszony kuszącą perspektywą powiększenia swego zasięgu działania poprzez fuzję z KER - skręca coraz bardziej w lewo .....Czyżby biskup zwierzchnik miał początki zaćmy ...?
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez winston » Pn gru 05, 2016 00:06

Skręt w stronę narodowego socjalizmu nie jest skrętem w prawo!


Orban - narodowy socjalista. Podwyższył podatki, zwiększył zatrudnienie w sektorze publicznym, zwiększył social. Wolny czas spędza na rozmyślaniu: co by tu jeszcze uregulować.

Kaczyński - j.w.

Hofer - niewykształcony narodowo-socjalistczny aparatczyk partyjny. W polityce od zawsze, z polityki żyje; etatowy działacz. Nie ma pojęcia o gospodarce, ma za to pojęcie jak zawrzeć koalicje z ugrupowaniem jawnie socjalistycznym. Faszyzujący marksista.

Le Pen - socjalistka. Jawna zwolenniczka progresji podatkowej i rozbuchanego socjalu. Prywatnie - antysemitka.




Wszystkich ich łączy wizja państwa przeregulowanego, ociężałego, ubogiego i niesprawiedliwego. Jak również wszystkich łączy wizja społeczeństwa rozbrojonego (niemogącego bronić siebie ani swojej rodziny przed gwałtownym atakiem), nieodpowiedzialnego i zrezygnowanego.

Fakt, wszyscy chodzą do kościółka i śpiewają hymn z ręką na sercu. Super.


Skoro to jest skręt w prawo, to ja pozwole sobie ten pojazd opuścić zanim wyjdzie z zakrętu...



Osobą, której można przypisać poglądy prawicowe jest Donald Tramp.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Iwona » Pn gru 05, 2016 11:04

Winstonie,
poprzypinałeś etykietki wielu politykom .....
A ja powiem Ci tak: jestem tłumaczką z "zanikającego" już języka francuskiego, a zatem moje dochody są mizerne i być może dlatego odpowiada mi socjalizm .....A ten rząd (w odróżnieniu od poprzedniego) dostrzega takich jak ja, dał tego przykłady....! A że ten socjalizm będzie narodowy ......tym lepiej! Wielokrotnie bywałam we Francji i zawsze z radością wracałam do Polski. Bo TU jestem u siebie i wśród swoich ....

ps. W rankingu dochodów tłumaczy, gorzej od tłumaczy francuskich zarabiają tylko tłumacze z rosyjskiego. Też przykro.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Elżbieta » Pn gru 05, 2016 12:43

Bardzo byłabym Wam wdzięczna, gdybyście zaniechali epitetów i zwrócili uwagę że jest to forum wyznaniowe a nie polityczne. Rozumiem, że w KRK zamiast o Bogu ksiądz mówi o polityce, ale to forum jest luterańskie. - Winston, pamiętaj o tym
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez ondre » Pn gru 05, 2016 12:47

Dzięki Elżbieta! Utwierdziłaś mnie w moim wieloletnim przekonaniu!! :D
ondre
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lip 25, 2014 09:34
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez winston » Wt gru 06, 2016 11:25

Iwona napisał(a):Winstonie,
poprzypinałeś etykietki wielu politykom .....
A ja powiem Ci tak: jestem tłumaczką z "zanikającego" już języka francuskiego, a zatem moje dochody są mizerne i być może dlatego odpowiada mi socjalizm .....A ten rząd (w odróżnieniu od poprzedniego) dostrzega takich jak ja, dał tego przykłady....! A że ten socjalizm będzie narodowy ......tym lepiej! Wielokrotnie bywałam we Francji i zawsze z radością wracałam do Polski. Bo TU jestem u siebie i wśród swoich ....

ps. W rankingu dochodów tłumaczy, gorzej od tłumaczy francuskich zarabiają tylko tłumacze z rosyjskiego. Też przykro.


Przykro. Ale to jest właśnie efekt państwa opiekuńczego. Zarobki niskie, a produkty i usługi drogie. Socjalistyczna redystrybucja środków polega na zabieraniu ludziom pieniędzy a następnie oddawaniu im ich w postaci wszelakich zasiłków, po odpowiednim potrąceniu części kwoty na potrzeby funkcjonowania instytucji redystrybucyjnej.

Kolejnym problemem charakterystycznym dla państwa socjalistycznego jest podatek dochodowy. Państwo utrzymuje się z podatku od towarów i usług (vat); podatek dochodowy pełni li tylko funkcję kontrolną (kontrola kondycji finansowej obywateli, która to kondycja w normalnym państwie jest objęta konstytucyjną tajemnicą). W dodatku - co ciekawe - koszty związane z obsługą podatku doch. przewyższają zyski. Na kwestię zagrożeń związanych z istnieniem podatku dochodowego zwróciłem na studiach, a w zasadzie zwrócił nań moją uwagę prof. Jerzy Owsiak na wykładzie z przedmiotu "finanse publiczne". Założyłem z góry, że taki przedmiot musi wykładać socjalista - bardzo się pomyliłem. Pozdrawiam Pana Profesora!

Następna sprawa to koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążanie przedsiębiorców w ramach tzw. sprawiedliwości społecznej powoduje niesłychany wzrost cen. Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy, że koszty jakie ponosi przedsiębiorca, zapłaci ostatecznie konsument. Im wyższe koszty działalności, tym droższe produkty i usługi.


Nie jest to oczywiście nawet zarys problemu, ale w tej krótkiej wrzutce starałem się nakreślić ci mniej więcej sposób myślenia osób o poglądach konserwatywno - liberalnych. Piszę "osób", ponieważ jako członek KoLibra i - za studenckich czasów - UPR, sądzę że znam sposób postrzegania rzeczywistości przez środowisko polskich konserwatystów, i mogę występować w ich imieniu.


W sferze aksjologicznej jesteśmy oczywiście zbieżni z narodowcami, więc celowo tą kwestię pominąłem.


Droga Iwonko. Widzę, że poczułaś się dotknięta moim wpisem. Zupełnie niepotrzebnie, ale to jest jakby sprawa drugorzędna. Chciałem zwrócić uwagę, że jesteś jedyną z osób komentujących mój wpis, która mnie nie obraziła. Pisałem ci już kiedyś, że dzięki takim osobą jak ty warto tutaj zaglądać. Z drugiej strony szkoda, że zwykłą normalność jest w cenie...
Zdając sobie sprawę z niewysokiego (i jest to w tym wypadku eufemizm) poziomu dużej części komentujących, nie sądziłem nigdy, że za wpis, w którym oceniłem POLITYKÓW (nie ważne, czy słusznie czy nie) posypią się wobec mnie wyzwiska i wpisy obrażające mnie i mój Kościół. Zaskoczyło mnie to. Zaskoczyły mnie pokłady nienawiści drzemiące w ludziach, którzy twierdzą, że są chrześcijanami. W dodatku jestem tu od kilku lat. Mimo, iż ludzkie chamstwo nie jest mi obce i nie jestem specjalnie wrażliwy, to przyznam, że zrobiło mi się przykro (właśnie dlatego, że spotkało mnie to od tzw. chrześcijan). Przecierałem oczy ze zdumienia...
Jak można pisać o Bogu, a chwilę później wyzwać kilkuletniego forumowicza, tylko dlatego, że nie spodobała się jego ocena polityków? I to z taką łatwością... Masakra! Jeszcze rozumiem, gdybym obrażał Boga, religie etc., ale z powodu polityki...? Straszno.



No nic. Mamy (jeszcze) wolność słowa, więc i wolność chamstwa wszelakiej maści. A ponieważ mi taki poziom nie odpowiada, więc żegnam Państwa. Acz wystarczyło mi napisać, że sobie mnie tu nie życzycie, a nie robić tego w taki sposób. Jedyne pocieszenie, że to nie jest forum katolickie, bo coś takiego ze strony katolików jeszcze bardziej by mnie dotknęło. Powtarzam - nie robie z siebie męczennika ani jakiejś delikatnej cioty, ale to było naprawdę nieprzyjemne (i zaskakujące). Nara.



Powodzenia Iwonko. Życzę wysokich zarobków ;)
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Iwona » Śr gru 07, 2016 13:31

Winstonie, no tak, zrobiło się trochę smutno....
A ponieważ ja czuję się poniekąd winna za ten "ciąg dalszy", jaki nastąpił po moich dwóch komentarzach, postaram się to i owo wyjaśnić. Otóż, ta subkultura blogowo-portalowa, taka ulubiona w naszych czasach, sprawia że sformułowania, jakich używamy, są pospieszne, niepełne, etc. I tak było w moim przypadku. Kiedy pisałam, że "UE przemija na naszych oczach, a wiekszość krajów skręca na prawo ..." miałam na myśli wyłącznie warstwę ideologiczną. Wyraziłam swoją satysfakcję, że kraje zachodnie odchodzą od genderowej ideologii przebudowy cywilizacji chrześcijańskiej na jakąś otwartą na wszystko, umownie nazywaną liberalną czy "postchrześcijańską". Tego "skrętu w prawo" zupełnie nie rozpatrywałam w kwestii ekonomicznej, bo na tym się nie znam.
Natomiast w drugim moim komentarzu dotknęłam, o paradoksie, kwestii ekonomicznej (własnej), żeby pokazać, że te poprzednie osiem lat rządów światłych technokratów i uznanych ekonomistów, a zatem NIE rządów prawicy, (nazwijmy to umownie), niewiele poprawiło moje finanse, więc ufam, że nowa formacja, czyli to co Ty określiłeś jako "narodowy socjalizm" poprawi być, może, moja sytuację.
A w zdaniu: "A że ten socjalizm będzie narodowy....tym lepiej"- miałam na myśli, że: "narodowy" będzie lepszy od tego sowieckiego ( czy radzieckiego), który już w życiu przerabiałam. I na pewno nie miałam na myśli skojarzeń z 'niemieckim narodowym socjalizmem', bo to budzi moją zgrozę.

Ufam, ze trochę się wytłumaczyłam, za sformułowania innych komentatorów nie mogę odpowiadać .... Dziekuję za miłe słowa i sugeruję, żebyś jednak nie odchodził, pozostawiając nas w luterańskim skansenie, bo to też byłoby niedobre......
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron