Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Herbert » Śr lis 30, 2016 09:21

Jak by nie bylo - z ks. Natankiem i jego prywatnymi objawieniami jednak lepiej uwazac. Dotyczy to rowniez monasteru w Ujkowicach.
"Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."
Herbert
 
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Iwona » Śr lis 30, 2016 12:23

Ja nie pisałam o objawieniach ks.Natanka, tylko o jego wypowiedzi (zresztą on przytacza artykuł) na temat naszego bratniego Koscioła Szwecji. A to jest wyjątkowo materialne i bolesne....... Przynajmniej dla konfesyjnych.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Adamek » Śr lis 30, 2016 18:00

Jednak, aby nie było tak pesymistycznie, to chciałbym napisać, że jestem wybrany do synodu diecezji cieszyńskiej. Co więcej moi znajomi z innych parafii,
których namawiałem do kandydowania, także zostali wybrani. Pytanie czy starczy nam odwagi, by mówić prawdę?
Adamek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz kwi 04, 2013 18:59
wyznanie: ewangielik
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Grzegorz » Śr lis 30, 2016 22:15

Win32 napisał(a):W 1 Niedzielę Adwentu 27.11.2016 r ,w Parafii Św.Trójcy w Warszawie dokonano wyborów delegatów do Synodu Diecezji Warszawskiej. Dostępnych było
9 mandatów dla przyszłych synodałów. Zgłosiło się 15 kandydatów .Zgromadzenie oddało 121 ważnych głosów. Wybrano dziewięcioro synodałów .
Ciekawostką jest natomiast fakt wyborczy,że wśród odrzuconych kandydatów, znalazł się także pan Dariusz Bruncz, który otrzymał tylko 43 głosy. Oznacza to,że mimo tęczy i pro ordynacji pań, redaktor portalu ekumenicznego jest niechybnie postacią schyłkową w życiu parafii...



Coś mi się tu nie zgadza. Skoro pan Bruncz nie zakwalifikował się do grona dziewięciu synodałów, to znaczy, że przynajmniej dziewięć osób dostało od niego więcej głosów. Jeśli dostał 43 głosy to każda z tamtych osób musiała dostać przynajmniej 44. Oznacza to, że oddanych zostało przynajmniej 9*44 = 396 głosów. A piszesz, że zgromadzenie oddało 121 głosów.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Grzegorz » Śr lis 30, 2016 22:31

Ach, czyli można było wskazać więcej niż jednego kandydata?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Elżbieta » Cz gru 01, 2016 05:56

Jedna osoba mogła oddać głos tylko na jednego kandydata, jeżeli zakreśliła więcej niż jednego, to automatycznie jej głos stawał się nieważny
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez anolis » Cz gru 01, 2016 10:07

Mam prośbę do przedmówców: nie wprowadzajcie w błąd.

Jedna osoba może głosować na tylu kandydatów, ile jest miejsc do obsadzenia.
Można zagłosować na mniej, ale nie można na więcej.

Taka zasada jest od zawsze, we wszystkich wyborach na szczeblu parafialnym.
anolis
 
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Elżbieta » Cz gru 01, 2016 10:25

Nic mi o tym nie wiadomo. U mnie w parafii ksiądz bardzo wyraźnie podkreślał, że można zakreślać tylko jedno nazwisko, w przeciwnym razie głos ędzie nieważny.
Fakt, że u mnie w parafii można było wybrać tylko jedną osobę, bo moja parafia jest całkiem maleńka
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez anolis » Cz gru 01, 2016 10:37

Moi drodzy,

przepisy regulujące wybory na szczeblu parafialnym są dostępne dla każdego:
http://bik.luteranie.pl/pl/strona_glown ... ielne.html

Wystarczy wybrać Regulamin parafialny i w paragrafie 28 przeczytać co następuje:

1. Wybory do władz parafialnych przeprowadza się w głosowaniu tajnym.
2. Wybory są ważne bez względu na liczbę wyborców biorących w nich udział.
3. Wyborcy głosują przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybieranego kandydata na karcie
wyborczej. Należy wybrać z listy kandydatów umieszczonych na karcie wyborczej najwyżej tyle
nazwisk, ile wynosi liczba mandatów poprzez postawienie znaku „X” przed nazwiskami tych
kandydatów
.
4. Za nieważne głosy uważa się karty wyborcze, na których postawiono więcej znaków „X” niż
wynosi liczba mandatów oraz karty puste, z dopiskami lub skreśleniami.


I teraz, czytamy w Regulaminie Diecezjalnym, który reguluje wybory kandydatów do synodów diecezjalnych:
paragraf 8
pkt 8. Do trybu przeprowadzenia wyborów stosuje się odpowiednio postanowienia §§ 22–30 Regulaminu
Parafialnego.


Koniec i kropka.
anolis
 
  

Re: co dalej? wybory do synodów diecezjalnych

Postprzez Grzegorz » Cz gru 01, 2016 11:56

Bardzo dziękuję! To wyjaśnia sprawę :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron