Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Islamizacja

Re: Islamizacja

Postprzez Iwona » So gru 31, 2016 00:59

Herbercie, jestem skłonna uznać te nowatorskie produkcje teologiczne za postępującą (bo już nie "pełzającą") dechrystianizację Europy. A na tej odchrystianizowanej glebie może z łatwością zagnieździć się Islam. Ale raczej mysle, że ten "humanistyczny ateizm" będzie ludziom w Europie bardziej odpowiadal. Po co ta cała "pogańsko- hellenistyczna wiara", po co ten "Bóg, który stał się człowiekiem" ? - jak sugeruje autorka-teolożka z Wiednia.

Przejrzałam przed chwilą na Luter2017:Tożsamość i szeroki horyzont – rozmowa z ks. prof. Bogusławem Milerskim, teologiem ewangelickim i pedagogiem, rektorem ChAT.
Napisałam "przejrzałam", bo nie jestem w stanie przetrawić tego ogromu protestancko-ewangelickiego pustosłowia, w którym już w ogóle ja nie odnajduję ani Boga, ani wiary. Jakieś takie uczone ględzenie pana Rektora-pastora..... A ten "szeroki horyzont" kojarzy mi się z tą biblijna "szeroką drogą", która wiemy dokąd prowadzi.
No cóż, ten Rektor-pastor dobrze chyba realizuje hasło z pocztówki Reformacyjnej: WOLNI W CHRYSTUSIE ZMIENIAMY ŚWIAT.....
Nie wiem, nie wiem Herbercie co to dalej będzie, ja się coraz mniej odnajduję w tym obecnym KEA. Wczoraj napisał do mnie email jeden z komentatorów na ekumenizm.pl Znalismy się tylko z tego komentowania, on jest z KEA, z Warszawy, ale nie z mojej parafii. I doniósł mi, że nosi się z zamiarem przejścia do Koscioła Baptystów, rozmawiał już z tamtejszym pastorem ..... Myslę, że to nie będzie odosobniony przypadek.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Islamizacja

Postprzez Herbert » So gru 31, 2016 09:06

Iwona napisał(a):ja się coraz mniej odnajduję w tym obecnym KEA. Wczoraj napisał do mnie email jeden z komentatorów (...) i doniósł mi, że nosi się z zamiarem przejścia do Koscioła Baptystów, rozmawiał już z tamtejszym pastorem ..... Myslę, że to nie będzie odosobniony przypadek.

No tak, tylko tam nie uznaja naszego chrztu i nie wierza w prawdziwa obecnosc Ciala i Krwi Chrystusa w komunii sw. W ogole tez nie maja zmyslu liturgicznego (ich huczne pioseneczki nie zastepuja mi choralu luteranskiego). Ale to wcale nie znaczy, ze nie mozna by wspolpracowac np. przy akcjach ewangelizacyjnych (bo w tym oni sa mocni). I to bez potrzeby formalnej zmiany wyznania - w ogole ostrzeglbym przed formalnymi konwersjami, mozna bowiem trafic z deszczu pod rynne i calkowicie zamykac sobie droge powrotu. Jakis "instynkt wiary" mi mowi, zebym pozostal jednak wierny WIERZE NASZYCH OJCOW, chocby w pewnym dystansie wobec wlasnych "teologow" i biskupow. W czasach kryzysu nie bojmy sie opinia "oszolomow", gdy wytykamy naszym pasterzom (nie wszyscy sa najemnikami!) odejscia od prostych zasad biblijnych.
Herbert
 
  

Re: Islamizacja

Postprzez Iwona » So gru 31, 2016 11:29

Tak, Herbercie, ja o tym wiem (chociaż wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że obecnie Baptysci nie są już tak restrykcyjni i w kilku przypadkach uznają chrzest w dziecięctwie), no i to inne rozumienie Sakramentu Ołtarza. Tylko jak przyjać fakt, ze mamy się polączyć z kalwinistami, KER, którzy też inaczej pojmują ten Sakrament. Chyba, żeby podciągnąć to pod modną teraz formulę ekumeniczną "Jedność w różnorodności". Nie wiem, po prostu nie wiem ... jak to będzie. Zapewniam Ciebie, że też chciałabym trwać i wytrwać w luterańskim kościele, o ile jego wiara (zamieniana teraz na mglisty ewangelicyzm "o szerokich horyzontach" ) będzie pozostawała w zgodzie z moim sumieniem i moim pojmowaniem PISMA Św.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Islamizacja

Postprzez Herbert » Wt paź 10, 2017 08:28

Na portalu p. Bruncza czytalem - i oczom nie wierzylem:
"Brytyjski dziennik The Guardian przytacza wypowiedzieć jednego z przedstawicieli organizacji islamskich, który powiedział, że muzułmanie nie boją się tych, którzy są zwolennikami małżeństw jednopłciowych, ale paradoksalnie konserwatywnych chrześcijan, którzy podzielają stanowisko większości muzułmanów. Boją się, że jak tylko temat małżeństwa zejdzie z agendy, wyznawcy islamu znów staną się celem ataków konserwatywnych chrześcijan."
Herbert
 
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron