Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

konwersja nieletniego za zgodą rodziców

Re: konwersja nieletniego za zgodą rodziców

Postprzez Stokrotka » Śr sie 30, 2017 00:02

Nie zamierzałam załatwiać tej sprawy inaczej niż tylko w ten sposób,ale dziękuję za przestrogę.
Stokrotka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 00:37
wyznanie: ?
  

Re: konwersja nieletniego za zgodą rodziców

Postprzez Elżbieta » Pt wrz 01, 2017 18:14

Jeżeli chodzi o konwersję nieletniego, to trzeba porozmawiać z księdzem, najprawdowpodobniej wystarczy pisemna zgoda obojga rodziców. Może być i tak, że ksiądz zaproponuje Ci normalne lekcje religii, a po osiągnięciu pełnoletności będziesz mogła bez żadnych przeszkód przystąpić do naszego Kościoła. Chciałam dodać, że najczęściej przygotowanie do Konwersji trwa jeden rok. Oczywiście, w tym okresie będziesz musiała regularnie przychodzić na Nabożeństwa
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja nieletniego za zgodą rodziców

Postprzez Maksymilian » N wrz 03, 2017 19:53

Witaj Stokrotko!
Cieszymy się, że tutaj do nas trafiłaś. Jeżeli chodzi o nieletnich, którzy zaczęli chodzić do kościoła ewangelickiego to ja także mam tę samą drogę za sobą. Polecam Ci za pochodną abyś przeczytała oba katechizmy:
Mały Katechizm ks. dr Marcina Lutra:
http://luteranie.pl/materialy/ksiegi_wy ... m,173.html
Duży Katechizm:
http://luteranie.pl/materialy/ksiegi_wy ... m,174.html

Jeżeli chodzi o przystępowanie do Komunii to za przedmówcami polecam się skontaktować z księdzem pobliskiej parafii luterańskiej i opowiedzieć mu o swojej sytuacji i chęci przystępowania do Komunii, jeżeli po lekturze katechizmów uznasz, że zgadzasz się z ich nauczaniem to powiedz księdzu o tym. Generalnie nie masz się czego obawiać nikt Cię nie wyśmieje z powodu wieku. Każdy kto zaczyna szukać prawdy zawartej w Piśmie jest na najlepszej drodze do Boga.
Maksymilian
 
  

Poprzednia strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron