Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Modlitwy za Kościół

Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:07

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 00:50
Ps.89,12.13a
Twoje są niebiosa, Twoja też ziemia:Tyś ugruntował świat i to, co go wypełnia. Tyś stworzył północ i południe.

Boże Wszechmogący, Ty również stworzyłeś i nas i Ty również dałeś nam prawa, którymi mamy się kierować. Daj nam Boże właściwe rozumienie Twoich wyroków i nie pozwól kierować się swoimi słabościami przy interpretowaniu Twego Słowa. Pozwól, abyśmy zawsze odważnie stawali po Twojej stronie i byśmy się nie bali występować publicznie w obronie wartości Chrześcijańskich.
O to Cię prosimy w Imieniu Twego Syna Jezusa Chrystusa
Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:10

Jakub napisał: Wysłany: Wto Sty 12, 2010 06:51

Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi J 15,19

Wszechmogący Boże!
Dziękujemy Ci, że przez swego Syna wybrałeś nas i uświęciłeś ku nowemu światu. Spraw abyśmy jako Kościół zawsze pamiętali, że choć jesteśmy na tym świecie, to nie możemy pójść za Tobą będąc równocześnie z tego świata. Daj nam Ducha Świętego, abyśmy na tym świecie, stali się solą ziemi, aby przez to co robimy zwiastowane było codziennie Twoje Królestwo. A dla tych których świat szczególnie znienawidził, prześladowanych chrześcijan, ześlij łaskę pokoju.
Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:12

piotr77 napisał: Wysłany: Sob Sty 16, 2010 17:41

Zwycięstwa w owym dniu nie zawdzięczał Jozue ani potężnej armii, ani swemu geniuszowi wojennemu, ani też przewadze uzbrojenia, lecz temu raczej, iż trzech ludzi na szczycie wzgórza modliło się i utrzymywało kontakt z Bogiem w jego imieniu.

To samo może się zdarzyć w każdym Kościele, podczas każdego nabożeństwa. Jeżeli znajdzie się dość ludzi Bożych, którzy poznali sekret zwycięskiej modlitwy, ludzi współdziałających ze sobą i z Bogiem w dziele wspomagania swego kapłana modlitwą, podczas gdy on wygłasza kazanie, to wówczas wszystkie moce tego świata, moce cielesne i moc szatana nie powstrzymają błogosławieństwa, jakiego Bóg udzieli temu nabożeństwu.

Nigdy nie doświadczymy zakrojonego na szeroką skalę odrodzenia, jeżeli ludzie Boży nie spełnią drugiego warunku. Pokora w obliczy Boga musi być połączona z gorącą modlitwą i wówczas w życiu jednostki a także w Kościele może dokonać się odrodzenie.

Z pustymi przychodzę rękami,
do stóp krzyża po prostu upadam
Odziej mnie Boże, bo nagi
bezradnie Twej łaski wyglądam.
Nieczysty, przychodzę do źródła,
Obmyj mnie Panie, lub umrę.

"Tylko grzesznikiem jestem i niczym więcej
A wszystkim jest dla mnie Jezus Chrystus".
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:13

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 02:22
5Mojż.1,29-30
Nie bójcie się ich, ani nie lękajcie; Pan, wasz Bóg, który idzie przed wami, będzie walczyć za was tak samo, jak to na waszych oczach uczynił w Egipcie

Boże miłosierny, objawiłeś przez Mojżesza ludowi izraelskiemu imię swoje - Jahwe, które znaczy: "Jestem". W Jezusie Chrystusie otworzyłeś nam swoje ojcowskie serce i pozwoliłeś nam wołać do Ciebie: Ojcze. Jedynie Ty jesteś nieustannie z dziećmi swoimi, prowadzisz nas i chronisz przed złem nasze ciała i dusze. Jesteś obecny wśród nas w Jezusie Chrystusie. Daj poznanie wszystkim ludziom, że prowadząca ręka naszego Zbawiciela jest Twoją wszechmocną dłonią, która nigdy nie cofnie się i nie znuży.
Boże dopomóż mi przezwyciężyć lęk przed przyszłością i niepewnością dnia jutrzejszego. Spraw abym odważnie kroczył naprzód pod przewodnictwem Syna Twojego, Jezusa Chrystusa, i z Nim pokonywał wszelkie trudności.
Powierzam się Tobie, ufam Twojej sprawiedliwości, gdyż Ty jesteś Bogiem wiernym i pamiętasz o wszystkich danych nam obietnicach.
Boże łaskawy, wysłuchaj mnie i w Jezusie Chrystusie obdarz niezłomną ufnością.
Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:16

piotr77 napisał: Wysłany: Nie Sty 17, 2010 14:14

Modlitwa o pracę apostolską

Synu Boży,
w Twojej miłości przyszedłeś do nas
uczyni wszystko nowym.
Abym mógł mówić o Twojej miłości,
temu, który mnie słucha,
daj mi twoją miłość.
Boże Najwyższy, Ty zstąpiłeś z niebios,
aby zamieszkać poród nas, grzeszników.
Abym mógł opowiedzieć piękno Twojej miłości
daj mi wznieść się tam, gdzie Ty przebywasz.
W Twojej miłości do nas,
zgodziłeś się z cierpliwością
być przybitym do krzyża.
Abym mógł mówić o Twojej dobroci,
spraw, by w moich żyłach krążyła
twoja krew, która daje życie.
Poprzez twoją palącą miłość pozwól, aby moje usta
zwiastowały z siłą? Twoją Ewangelię.
Pozwól mi śpiewać pełnym głosem Twoją chwałę
pośród ludzi tej ziemi.Amen.

Jakub z Sarug ( 521), jeden z największych doktorów Kocioła syryjskiego
Autor wspaniałej poezji religijnej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:17

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 00:08

1 Kor 8,9
Dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden tylko Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Boże Wszechmogący, przez Twoje Słowo stał się świat i wszystko co na nim jest. I ja zawdzięczam Ci moje istnienie i każdą rzecz, jaką posiadam. Wybrałeś mnie, abym żył w społeczności z Tobą. Jesteś moim Ojcem i troszczysz się o mnie. Tylko Ty wiesz, czego mi potrzeba najbardziej. Twoją wolą jest, abym żył dla Ciebie i Tobie oddał mój czas tu, na ziemi. Boże miłosierny, pragniesz, abym miał tylko jednego Pana i służył Mu z oddaniem i w pokorze. Jezus Chrystus, Syn Twój jednorodzony, jest moim Panem, On bowiem dla mnie złożył swoje życie w ofierze, abym stał się Twoją własnością. Dlatego pragnę dlań żyć i umrzeć. Ale jeśli czasem zapominam, że mam Pana, że należę do Niego, sprowadź mnie na właściwą drogę i zwiąż na nowo moje życie z Chrystusem, dla którego i przez którego wszystko istnieje.
Boże niechaj będzie Tobie chwała w Jezusie Chrystusie, moim Panu i Zbawicielu. Amen.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:20

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 07:53
Hbr 10,23
Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo wierny jest ten, który dał obietnicę.

Boże miłosierny i łaskawy, wielka i niepojęta jest wierność Twoja! Chociaż my w naszej ludzkiej ułomności sprzeniewierzamy się Tobie i grzeszymy,Ty, Boże sprawiedliwy, nie zapominasz o swoich obietnicach, danych nam przez proroków i Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Spełnia się każde Słowo, które wypowiedziałeś.
Boże miłosierny, wyznaję ze skruchą, że nie zawsze jestem posłuszny Twojej woli, objawionej w świętych przykazaniach Twoich. Zapominam o moim powołaniu i powinnościach ucznia Syna Twojego. Widzisz moją niestałość i chwiejność, a jednak nie odwracasz ode mnie swojego oblicza, gdyż nie chcesz mojej zguby, ale pragniesz ofiarować mi pokój i zbawienie wieczne.Podajesz mi swoją dłoń i troskliwie prowadzisz przez życie.
Boże spraw w swojej łasce, abym niewzruszenie trzymał się nadziei, którą Ty budzisz w moim sercu. Wiem, że ona mnie nie zawiedzie, gdyż Ty wypełniasz wszystko, co obiecałeś dzieciom swoim. Wierny jesteś, Panie mój! Błagam Cię w pokorze, ucz mnie wierności, abym wytrwał przy Tobie i u kresu moich dni oglądał Twoje zbawienie. Wysłuchaj, dobry Boże,mojego wołania przez Jezusa Chrystusa, Syna Twojego, gwaranta mojej nadziei. Amen

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:21

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 06:46
Mat 10,32
Każdego,który mię wyzna przed ludźmi i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie.

Chryste, Zbawicielu i Panie mój jedyny! Ty wiesz, że ufam Ci i wierzę w Ciebie. W Tobie pokładam moją nadzieję, bo Tyś źródłem sił dla wszystkich moich błogosławionych działań.Gotów jestem składać o Tobie świadectwo w zgromadzeniu moich sióstr i braci, ale ogarnia mnie lęk, gdy mam zaświadczyć o łasce i mocy Twojej ludziom obojętnym i nie znającym Twojego imienia.
Chryste Panie , ja wiem, że to nie może być Ci miłe, gdyż wolą Twoją jest, abym zawsze i wszędzie głosił nadzieję mojego zbawienia, której Tyś dawcą jedynym. Wiem, że jeśli z moim świadectwem o Tobie nie zwrócę się do bluźnierców imieniu Twojemu, Ty nie zechcesz wspomnieć o mnie przed obliczem Ojca niebieskiego.Proszę Cię, Panie, daj mi odważne serce, abym święte imię Twoje sławił wszędzie Tam, gdzie mnie skierujesz. Spraw, abym świadectwo moich ust było zawsze skuteczne i służyło Twojej chwale. Racz, Jezu Chryste, powołać wielu odważnych heroldów świętego imienia Twojego, aby przed Tobą zginały się kolana tych, , którzy są na niebie, na ziemi i pod ziemią. Amen.


" Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:22

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 01:28

25 stycznia - Dzień Nawrócenia Apostoła Pawła

Dz. 9,15
Mąż ten jest jest moim narzędziem, aby zaniósł imię moje przed pogan

Panie Jezu Chryste, który żyjesz i królujesz po wszystkie czasy, racz wysłuchać mojej modlitwy. Dziękuję Ci wraz z całym Kościołem za sługę Twojego, apostoła Pawła, i za jego poświęcenie i oddanie się głoszeniu Ewangelii, która jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego wierzącego.
Chryste, powołanie prześladowcy Kościoła na apostoła Twego i wiernego sługę to świadectwo Twojej niezgłębionej mądrości i wielkiej mocy. Niepojęte i niezbadane są wyroki Twoje. Co zechcesz uczynić, dzieje się, a co pragniesz powołać do życia, żyje. Przez wierną służbę apostoła Pawła wielu ludzi nawróciło się i znalazło w Tobie źródło prawdziwego życia. I my korzystamy z jego posiewu Ewangelii. Przemawiasz do nas przez jego pisma i dajesz nam poznanie prawdy o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę. Rozbudź we mnie ducha gorliwości wiernego sługi Twojego, Pawła.
Panie, Jezu Chryste, pobłogosław pracę misjonarzy i zwiastunów Ewangelii zbawienia. Spraw, aby wszyscy Cię poznali i przywitali z radością w dniu chwalebnego przyjścia Twojego. Amen

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:24

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 00:32
Iz. 50,5
Wszechmogący Pan otworzył moje ucho, a ja się nie sprzeciwiłem ani nie cofnąłem.

Boże łaskawy, Ty nie jesteś Bogiem milczącym, lecz Bogiem Słowa żywego. Przemawiałeś przez proroków i przez nich uczyłeś swój lud poznania Twojej woli. Przemówiłeś do nas doskonale przez swojego Syna, Jezusa Chrystusa. On jest prawdziwym Słowem żywota. Kto Jego słucha, słyszy Ciebie, Jedynego Boga i Ojca naszego.
Boże dobrotliwy, przez Zakon i Ewangelię przemawiasz bezustannie do mojego serca, abym odwrócił się od grzechu i w mocy Twojego zbawienia wytrwale podążał do bram niebieskiej Jerozolimy. Uczyń moje ucho i serce zawsze otwarte i gotowe do przyjęcia Twoich napomnień. Przez Ducha Świętego dopomóż mi zrozumieć prawdę objawioną w Jezusie Chrystusie. Niechaj każdego dnia doświadczam mocy Ewangelii i zawsze będę wykonawcą Twojego Słowa.
Boże miłosierny, niechaj na całej ziemi pomiędzy wszystkimi narodami będzie głoszona prawda Twoja. Niechaj Duch Twój oświeci grzeszną ludzkość. Niechaj przez Słowo Twoje natchnie wszystkie narody umiłowaniem pokoju i pragnieniem przymierza z Tobą, który jesteś zbawieniem wiecznym. Daj przebudzenie tym, którzy się od Ciebie odwrócili, i otwórz uszy tym, którzy jeszcze Ciebie nie poznali. Wysłuchaj łaskawie kornej modlitwy mojej przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Codzienne intencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron