Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Modlitwy za Kościół

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:25

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 00:09
1 J 4,9
W tym objawiła się miłość Boga do nas iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

Boże wszechmogący, nikt nie potrafi wypowiedzieć Twojej wielkości, mocy i chwały. Żadne ludzkie słowo nie opisze istoty Twojej osoby. Ty wszystko przewyższasz i wszystko przenikasz. Najwznioślejsza nasza myśl ledwie Cię dosięga. Tylko Ty sam dajesz się nam poznać przez Słowo Twoje.
Dziękuję Ci, Boże mój i Panie, że Syn Twój jednorodzony, który oglądał i ogląda Twoje oblicze, i przez Ciebie został posłany na świat, objawił nam imię Twoje i Twoje ojcowskie serce, pełne dobroci i miłości. Pragnę wielbić Cię nieustannie i chwalić za Syna Twojego, gdyż dzięki Niemu wiemy, że pragniesz zbawienia każdego grzesznika. Kto więc znajdzie Ciebie w Chrystusie, znajduje miłość i życie wieczne.
Boże łaskawy, spraw, abym zawsze pamiętał, że jestem Twoją własnością i przez Chrzest zostałem wszczepiony w ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana mojego, Jezusa Chrystusa. Dopomóż mi Panie, przez Ducha Świętego każdego dnia wzrastać mocniej i głębiej w Chrystusa, aby mój jedyny Zbawiciel zachował mnie do życia wiecznego w Królestwie chwały Twojej. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:26

Wysłany: Sro Lut 03, 2010 08:15
J 8,36
Jeśli Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

Boże, często myślę o moim życiu i codziennych sprawach. Wydaje mi się, że potrafię wiele osiągnąć, jednakże jestem bezsilny. Nikt mnie nie więzi, ale nie czuję się wolny. Bo czy moje działania są suwerenne?
Wszechmogący Boże, to dusza moja jest spętana grzechem, zło zagraża mi zewsząd i śmierć bierze mnie w objęcia. Jestem tylko nędznym człowiekiem!
Boże i Ojcze mój, dziękuję Ci całym sercem, że nie wpadam w rozpacz i zwątpienie, gdy rozmyślam w mojej duszy, Syn Twój umiłowany jest, bowiem dla mnie światłem nadziei i źródłem nowych sił. On za mnie umarł na Golgocie i wybawił z mocy grzechu, śmierci i władzy szatana. Za mnie przelał swoją krew, abym był wolny i w wolności wiary wielbił imię Twoje święte. Boże pragnę służyć tylko Twemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi, przez którego racz mnie wysłuchać. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:27

Wysłany: Czw Lut 04, 2010 00:17
1 Kor 2,12
A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest u Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.

Boże wszechmogący, Ojcze miłosierdzia, wyznaję, że nic nie mogę uczynić bez Twojej pomocy, żadnego dzieła wielkiego i szlachetnego dokonać. Wszystko, co złe i nie sławi Twojego imienia, jest z mojej grzesznej natury. Często owładnięty duchem świata poszukuję dla siebie chwały i pragnę wygodnego życia. Jednakże nie światu powinienem służyć, lecz Tobie. Przez chrzest w imię Jezusa Chrystusa otrzymałem zadatek Ducha Świętego, abym przez naukę Słowa mógł wzrastać w poznaniu prawdy i łaski, w której prowadzisz mnie ku pełni Chrystusowej.
Spraw, Boże, abym zanurzony w Ducha Świętego, zgodnie z wolą Twoją obfitował w dobre uczynki, które by Cię wysławiały i wielbiły w tym świecie pełnym niewiary i obojętności. Niechaj każde słowo i czyn mój głosi Twoją chwałę i świadczy o łasce, którą obdarowałeś swoje dzieci.
Panie, spraw, aby wszyscy ludzie poznali Twoją dobroć, aby każdy uwierzył i nawrócił się do Ciebie, jedynego Boga. Racz wysłuchać mojej prośby, przez Chrystusa Jezusa, Zbawiciela mojego. Amen

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:28

Wysłany: Sob Lut 06, 2010 09:50

Iz. 35,4
Mówcie do zaniepokojonych w sercu: Bądźcie mocni, Nie bójcie się! Oto wasz Bóg

Boże, niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Tobie!
Panie, i moja dusza trwoży się, gdyż jestem człowiekiem grzesznym. Lękam się o dzień jutrzejszy, o moją pracę, dom i rodzinę. Żyjąc w obawie, nie potrafię skutecznie wykonywać swoich obowiązków i pewnie kroczyć drogą mojego powołania.
Proszę Cię, Łaskawy Boże, ucisz moje serce, wzmocnij ducha i rozbudź ufność w Twoje opatrznościowe prowadzenie. Dopomóż mi stać się mocnym w wierze i stałym w nadziei, abym zawsze był gotów nieść pomoc wszystkim zaniepokojonym i zatrwożonym.
Panie, niełatwo jest stanąć przed bliźnim, który potrzebuje pociechy i wzmocnienia w wierze. Niełatwo jest znaleźć właściwe słowa, które ukoiłyby serca smutnych i zagubionych owieczek Twoich. Błagam Cię , natchnij mnie mocą Ducha Świętego, włóż w moje usta te potrzebne słowa i daj mi odwagę w składaniu świadectwa o mocy Twojej miłości i dobroci. Jeśli Ty będziesz blisko, wystarczy abym rzekł: "Nie bójcie się! Oto wasz Bóg", i wszyscy zalęknieni nawrócą się do Ciebie. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:29

Wysłany: Nie Lut 07, 2010 23:40

2 P. 3,9
Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy (...), lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.

Panie Jezu, Tyś rzekł, że mamy Cię oczekiwać. Twojego przyjścia wyglądali Twoi uczniowie, ojcowie Kościoła, reformatorowie oraz liczne pokolenia wiernych czcicieli Twoich. Powiedziałeś, że nikt nie może znać dnia ani godziny przyjścia Syna Człowieczego, a jednak zuchwalcy ważą się dokonywać obliczeń i świętokradczo wyznaczać czas Twojego powtórnego przybycia na ziemię.
Panie dopomóż mi pojąć, iż Ty nie zwlekasz z wypełnieniem danej nam obietnicy zabrania nas do siebie, ale masz na względzie stan umysłów błądzącej ludzkości, słabość Kościoła i naszej wiary. Ty, Panie, jesteś, cierpliwy. Dajesz nam czas łaski, abyśmy się upamiętali i z pomocą Ducha Świętego odnowili nasze życie. Jezu Chryste, wiem, że nie chcesz naszej zguby. Ty pragniesz szczęścia wiecznego dla wszystkich ludzi. Słowo Boga żywego o powszechnym zbawieniu wlewa w moje serce nadzieję. Raduję się, że w dniu Twojego przyjścia wszystkie moje pytania i dylematy teologiczne znajdą odpowiedź i i rozwiązanie.
Czekam na Ciebie, Zbawicielu świata, i wraz z całym Kościołem wołam :"Przyjdź, Panie Jezu!" Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:30

Wysłany: Wto Lut 09, 2010 07:23

Ps. 5,4
Panie, od rana racz słuchać głosu mojego; rano przedkładam Ci ofiarę i wyczekuję.

Panie Boże, Ciebie chwali całe stworzenie, gdy wraz ze wschodzącym słońcem budzi się do życia. W pięknie świata, który dla nas uczyniłeś, naszymi sercami słyszymy hymn o Twojej mocy i wspaniałości. Wielbimy imię Twoje w powrocie każdego poranka, trudzie dnia i ciszy nocy.
Boże łaskawy, racz usłyszeć moje wołanie do Ciebie, gdy po odpoczynku budzę się, aby rozpocząć nowy dzień pracy i służby dla Twojej chwały. To jest moja ofiara, którą Ci składam z całego serca. Kornie wyczekuję Twojej pomocy, Panie, gdyż bez Twojego błogosławieństwa ofiara moich rąk i ust może być mi zgubą, jeśli miast Cię wielbić, będę szukał chwały dla siebie i uznania wśród ludzi. Proszę Cię, Boże Dobrotliwy, zmiłuj się nade mną, wznieś swą opiekuńczą dłoń, aby mnie strzegła od złego.
Panie racz mnie wysłuchać przez Jezusa Chrystusa, Syna Twojego jedynego. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:31

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 09:24
J 17,3
A to jest żywot wieczny, aby poznali Ciebie jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś

Panie Boże, Ojcze naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Wielką radością napełnia mnie świadectwo Ewangelii, że Syn Twój modlił się do Ciebie, abyś pozwolił nam w Tobie poznać jedynego prawdziwego Boga, a w Nim Chrystusa, którego posłałeś na świat. Dziękuję Ci, że przez Ducha Świętego prowadzisz mnie do poznania tej prawdy zbawiennej i napełniasz serca wiarą w Pana mojego, który swoje życie poświęcił, aby odkupić grzeszną ludzkość dla zbawienia wiecznego.
Boże, świat wciąż jeszcze kala bałwochwalstwo i znajduje się w niewoli niewiary. Wiele narodów jeszcze nie zna Ciebie i dlatego tylu ludzi nie ufa Tobie. A przecież kto nie zna Ciebie i nie zna Jezusa Chrystusa, ten nie jest prawdziwie wolny. Kto zaś nie ufa Tobie, nie może być zbawiony. Boże miłosierny, wysłuchaj modlitwy Syna Twojego i obdarz wszystkich ludzi łaską poznania Twojej świętej Istoty, aby przez wiarę przybliżyli się do Ciebie i z ręki Twojej szczodrej przyjęli życie wieczne. Nie zapomnij , Panie, i o mnie, przez Ducha Świętego pogłębiaj moje poznanie Ciebie, Jedynego prawdziwego Boga, i Jezusa Chrystusa, jedynego prawdziwego Pana i Zbawiciela wszystkich ludzi .Amen

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:32

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 08:10

1 P 3,12
Oczy Pana zwrócone są na sprawiedliwych, a uszy Jego ku prośbie ich.

Sprawiedliwy, święty i nieśmiertelny Boże. Ty nienawidzisz grzechu, bo jesteś samą jasnością i prawością. Zawsze zwracasz oczy swoje na sprawiedliwych. Wysłuchujesz wołania miłujących Cię dzieci Twoich. Otwierasz dobre ojcowskie serce przed tymi, którzy kochają prawdę. Panie, czy ja, grzesznik, znajdę łaskę w oczach Twoich ? Czy wysłuchasz mojej modlitwy i pozwolisz mi być zawsze blisko Ciebie?
Boże miłosierny, ufam, że nie dla mojej zasługi, bo takiej nie posiadam, lecz dla posłuszeństwa Syna Twojego i Jego śmierci krzyżowej przygarniesz mnie do siebie. Przez Chrzest przyodziałeś mnie w szatę sprawiedliwości Chrystusa i dlatego z ufnością mogę wołać do Ciebie i prosić o błogosławieństwo i wsparcie. Nie dozwól, abym zachwiał się w wierze i utracił darowaną mi sprawiedliwość Pana mojego.
Boże, rozjaśnij oblicze swoje nade mną i wysłuchaj swego sługi, który woła do Ciebie przez Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:34

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 08:00

Ps. 66,5
Pójdźcie i oglądajcie dzieła Boże: przedziwnymi okazują się po śród synów ludzkich!

Panie, Boże, wspaniałe są dzieła Twoje! Cudownie ukształtowałeś niebiosa i ziemię i wszystko, co na niej się znajduje i cieszy życiem. Ilekroć spoglądam na świat, który dla mnie stworzyłeś, serce moje napełnia się wdzięcznością dla Ciebie. Niechaj zawsze i wszędzie będzie uwielbione imię Twoje, Twoja moc i nieskończona mądrość.
Boże wszechmogący, każdy kawałek chleba, który dzięki Twojej dobroci, codziennie podnoszę do ust, jest wyrazem Twojej miłości. Tyś dawcą życia. Ziarnu rzuconemu w glebę karzesz rosnąć i sprawiasz, że rodzi nowe ziarna. Błogosławisz pola, lasy i wody, aby wszystko co żyje, miało pokarm i chwaliło Ciebie.
Najwspanialszym dziełem Twoim, Boże, jest zbawienie dokonane w Synu i przez Syna Twojego, Jezusa Chrystusa. Z miłości do nas posłałeś Go na świat i dałeś za przewodnika dzieci Twoich, i uczyniłeś Zbawicielem tych, którzy do Ciebie wołają: : "Ojcze!", ufają Tobie i tęsknią za społecznością z Tobą. Dopomóż mi, Panie, abym w Nim jedynie szukał pomocy i pociechy w ucisku i niedoli, z Nim związał moje życie i przez Niego wielbił Cię za cudowne dzieła Twoje. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy za Kościół

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:35

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 05:22

Rz 5,1
Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Panie Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz aby nawrócił się i żył, wyciągnąłeś rękę swoją ku nam i przez Jezusa Chrystusa pojednałeś się z błądzącą ludzkością. I mnie, dobry Boże, niesiesz pokój i ratujesz z niedoli, choć jako człowiek grzeszny nie jestem godzien Twojego zmiłowania. Pragnę, Panie, do końca moich dni mocno trzymać się Twojej dłoni i przez wiarę Syna Twojego, Jezusa Chrystusa, dostąpić usprawiedliwienia i zbawienia wiecznego.
Pozwól mi zrozumieć, Boże łaskawy, że sprawiedliwość nasza jest darowaną nam szatą Chrystusową, którą przyodziewasz nagość dusz ludzkich. Błagam Cię, Boże miłosierny, o pokój w wierze i przez wiarę w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego. Daj mi poznanie, iż usprawiedliwienie jest wezwaniem do uświęcenia życia i pogłębienia pobożności w Duchu Świętym. Dopomóż mi zachować wiarę, aby ofiara krzyżowa nie była daremna, lecz obfitowała ku usprawiedliwieniu i pojednaniu. Racz, Boże litościwy, wysłuchać mnie w Duchu Świętym przez Jezusa Chrystusa, Pana mojego. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne intencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron