Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Co słychać u naszych braci z innych krajów

SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Jacek » Cz maja 23, 2013 20:08

Jak podaja zagraniczne i niektore fora polskie; Staroluteranski Synod Missourii, Kosciol Anglikanski w AP i Koscioly Zielonoswiatkowe w USA, sprzeciwily sie przyjmowaniu do amerykanskiego skautingu/harcerstwa/ osob homosexualnych. BSA to najwieksza organizacja harcerstwa w USA. Sprzeciw kosciolow jest podyktowany obrona podstawowych wartosci chrzescijanskich.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Elżbieta » Cz maja 23, 2013 20:25

Wcale się nie dziwię.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Kubala95 » Cz maja 23, 2013 21:19

Taka podstawowa kwestia - czemu tamtejsze Kościoły mieszają się w nieswoje sprawy ? Skauting to organizacja laicka i nie ma nic wspólnego z wiarą członków. Poza tym nie każdy homoseksualista praktykuje kontakty intymne w jego orientacji. Ktoś tu kiedyś podawał przykład pastora, który deklaruje się otwarcie w tej sprawie, ale mimo wszystko, zgodnie ze swoją wiarą nie współżyje z mężczyznami.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Tomasz » Cz maja 23, 2013 21:37

Tutaj chodzi właśnie o "czynny homoseksualizm'".

Odsyłam do tekstu źródłowego: http://blogs.lcms.org/2013/joint-statement-on-proposed-changes-to-boy-scout-membership-policy
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz maja 23, 2013 22:26

Coś prawie w temacie:
http://www.tokfm.pl/blogi/pismo-er/2013 ... _szkocji/1

Ktos zalinkował na FB. Napisałam komentarz pod artykułem, ze to sekciarstwo, na co ktos odpisał, ze luteranie konfesyjni to sekta;)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez septemberlicht » Pt maja 24, 2013 07:36

Kubala95 napisał(a):Taka podstawowa kwestia - czemu tamtejsze Kościoły mieszają się w nieswoje sprawy ? Skauting to organizacja laicka i nie ma nic wspólnego z wiarą członków.

Myślę dokładnie to samo. Żyję w Polsce, czyli w kraju gdzie wielebny ksiądz biskup, ojciec prałat, albo proboszcz dobrodziej są wszechobecni. Czy to otwarcie stadionu, nowej zajezdni tramwajowej, przyszpitalnego bufetu. Czasem mam wrażenie, że po otwarciu lodówki wyskoczy zza sałaty jakiś skryty duchowny. Co ważne, rzeczony ksiądz proboszcz itd. ma wyrobione zdanie na każdy temat, począwszy od polityki zagranicznej wobec Izraela, a na pożyciu seksualnym nastoletnich wiernych kończąc. Zdanie wyrobione, niekwestionowalne i uzgodnione z Siłami Najwyższymi. Rzeczony ksiądz, posiada też naturalną i nieodpartą potrzebę upubliczniania każdej swojej opinii, nawet jeśli jest o to wyrażanie nieproszony.

Mam nadzieję, że Synod Missouri nie zaczyna dreptać drogą naszych katolickich braci w sutannach...
Ostatnio edytowano Pt maja 24, 2013 08:34 przez septemberlicht, łącznie edytowano 1 raz
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Elżbieta » Pt maja 24, 2013 08:06

No, ale może w tym wypadku ma trochę racji ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez septemberlicht » Pt maja 24, 2013 08:33

Posiadanie opinii w jakiejś sprawie nie implikuje konieczności jej wyrażania. Ja mam wyrobione zdanie na temat wielu spraw, jestem przekonany o słuszności wielu swoich poglądów, ale nie widzę konieczności upubliczniania swojego stanowiska. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nikt mnie nie pyta o zdanie.

Co ma Synod Missouri do skautingu? Nie wiem. Chyba tyle samo co, biskup polowy Sławoj Leszek Głódź do metody in vitro.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Elżbieta » Pt maja 24, 2013 08:52

Nie uważasz, że jednak powinniśmy być chrześcijanami nie tylko w kościele, ale i w życiu prywatnym i w życiu publicznym ? Czy możesz sobie wyobrazić, że wszystko w co wierzymy i czym żyjemy nie ma wpływu na nasze decyzje i w sferze publicznej ? Co prawda Pan Jezus mówił by oddawać co cesarskie cesarzowi i co boskie Bogu, ale może trochę o co innego Mu chodziło.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SYNOD MISSOURII PRZECIW HOMOSEXUALISTOM W SKAUTINGU

Postprzez Jonah » Pt maja 24, 2013 09:16

Organizacja Boys Scouting in America stawia sobie za cel nie tylko budowanie poczucia odpowiedzialności potrzebnego w życiu obywatelskim i rozwijanie tężyzny fizycznej, ale i kształtowanie charakteru w oparciu o powszechnie uznawane w USA wartości. Wśród tych wartości dokument BSA „Values in America” wymienia wiarę, którą nazywa „ważną częścią życia większości Amerykanów”. Przypomina, iż 85% z nich deklaruje, że uczestnictwo w nabożeństwach wraz z rodziną jest dla nich ważne. Zgadza się z tym 78% młodych Amerykanów. Skoro wiara jest wśród wartości, na których opierać się amerykański skauting, to czemu Kościoły nie miałyby wypowiadać się w sprawach tej organizacji? Czy niektórzy antyklerykałowie w Polsce nie są zbyt przewrażliwieni? Jeśliby skauting zaczął propagować homoseksualizm, to chyba owa wiara dotyczyłaby już Latającego Potwora Spaghetti, a nie Boga Biblii, w którego wierzy jeszcze chyba większość Amerykanów.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron