Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ilu wiernych praktykuje?

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez blaisee » Wt cze 02, 2015 17:01

To słabo :( w katolickich parafiach zwykle wiecej praktykuje :? Choc jak mowia liczy sie jakos a nie ilosc :mrgreen:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Elżbieta » Wt cze 02, 2015 17:29

A jak wygląda frekwencja procentowo w kościołach katolickich ? Wydaje mi się, że jak by policzyć procentowo, to my tak najgorzej nie wyglądamy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez blaisee » Wt cze 02, 2015 18:52

kiedys bylo 40-pare teraz cos mi sie obilo o uszy bodajze w jakiejs TV ze 38% oczywiscie zalezy tez od diecezji. W Warszawie 20-pare a na podkarpaciu ponad 60 :wink: Aczkolwek nie znak doglebnie statystyk KRK
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Elżbieta » Wt cze 02, 2015 19:12

Wydaje mi się, że wszędzie jest jednakowo. Tam gdzie są większe parafie, tam frekwencja jest mniejsza, chociaż tego na oko nie widać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez blaisee » Wt cze 02, 2015 19:16

Ja mieszkam w malym miescie, jedna parafia katolicka i rzeczywiscie sa lawki puste, ale jednak sadze ze wiecej niz 20% praktykuje. Wiadomo ze 100% nigdy nie bedzie praktykowac, mam znajomch w KZ-cie i nawet tam nie praktykuje 100%.

Ale w Polsce 20% w parafii luteranskiej, to niestety slabo. No chyba ze na SLasku, ale poza slaskiem to malo. np. we wspomnianej łodzi gdzie jest 800 parafian i to chyba jedyna luteranska parafia w meiscie?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Witold » Wt cze 02, 2015 19:59

jedyna ale jest jeszcze kilka parafii w zasięgu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów, tak więc nie jest to samotny ośrodek.

trzeba jednak pamiętać o tym że to że jest ok 800 parafian, nie znaczy że wszyscy przebywają na stałe w Łodzi, na pewno są też osoby chore, nie wiem też ile osób przychodzi na spotkania młodzieży.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Majkel » Wt cze 02, 2015 23:09

Na naszym ewangelickim gruncie frekwencja w parafii w dużej mierze zależy od duchownego. Jeśli ksiądz jest fajny i bardzo dużo działa, także w lokalnych mediach i znany jest w mieście, a kościół jest otwarty na różne działania społeczno - kulturalne, a przy tym duchowny ma solidne wsparcie rady parafialnej i ogółu wiernych, to nie ma co się martwić o dalsze losy parafii :) Choć bardzo mnie ciekawi w kontekście paru lat, gdy panie zostaną proboszczami, jak to będzie z frekwencją :D
PS. Byłem kiedyś z wizytą w jednej z niemieckich parafii gdzie proboszczem jest kobieta i co ? Na nabożeństwie pełen kościół :wink:
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Witold » Wt cze 02, 2015 23:39

Majkel napisał(a):
PS. Byłem kiedyś z wizytą w jednej z niemieckich parafii gdzie proboszczem jest kobieta i co ? Na nabożeństwie pełen kościół :wink:


Pięknie, szkoda że niezgodne to z Biblią ale kto się takimi drobnostkami martwi...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Elżbieta » Śr cze 03, 2015 08:58

Pewnie, o takich drobnostkach nawet nie ma co wspominać, najważniejszy jest efekt, postęp i działanie zgodne z oczekiwaniami ludzi.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ilu wiernych praktykuje?

Postprzez Majkel » Śr cze 03, 2015 10:29

Ale kochani czego chcecie, wszak w kościołach ewangelickich jest demokracja, gdzie decydują synodałowie świeccy i duchowni, którzy są przez nas wybierani :lol: Czy to jest słuszny ustrój w Kościele czy też nie, pozostawiam to każdemu z osobna do oceny :wink:
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości