Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Parafia w Węgrowie

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez Elżbieta » Pt lis 23, 2012 09:12

Zauważę tylko, że nie każdy jest zwolennikiem alby. Jeżeli chodzi o głos, to znam jednego księdza, który co prawda śpiewa, ale grozi mu całkowita utrata głosu. Uważasz, że lepsza jest utrata głosu, niż liturgia mówiona a nie śpiewana?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez damianon » Pt lis 23, 2012 12:48

Elżbieta napisał(a):Już wcześniej wspominałam, że niektórzy księża nie śpiewają liturgii, nie każdy ma głos, a są i tacy, którzy, nie mogą śpiewać ze względów medycznych. Czy to jednak przekreśla ich jako duchownych ?

Czy w KEA w Polsce aby byc duchwnym trzeba miec grupe inwalidzka? Czasem mozna odniesc takie wrazenie
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez Elżbieta » Pt lis 23, 2012 13:13

Czy w KEA w Polsce aby byc duchwnym trzeba miec grupe inwalidzka? Czasem mozna odniesc takie wrazenie

Nie rozumiem czemu tak piszesz, większość duchownych śpiewa, a że Ty akurat masz pecha i trafiłeś akurat na liturgię mówioną to trudno, powinieneś bardziej kierować się sercem i wyrozumiałością. Ty sam też nie jesteś doskonały, jednak nikt z tego powodu Ciebie nie dyskryminuje.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez damianon » Pt lis 23, 2012 16:16

Elżbieta napisał(a):
Czy w KEA w Polsce aby byc duchwnym trzeba miec grupe inwalidzka? Czasem mozna odniesc takie wrazenie

Nie rozumiem czemu tak piszesz, większość duchownych śpiewa, a że Ty akurat masz pecha i trafiłeś akurat na liturgię mówioną to trudno, powinieneś bardziej kierować się sercem i wyrozumiałością. Ty sam też nie jesteś doskonały, jednak nikt z tego powodu Ciebie nie dyskryminuje.


moim postem chciałem przyznać rację Jackowi. Chciałem zwrócić uwagę na nadreprezentatywność księży w KE-A którzy ogłaszają wszem i wobec, że są bardzo chorzy i choroba uniemożliwia im wykonywanie obowiązków w poprawny sposób.
nie przeszkadza mi w cale liturgia mówiona bo nie zmienia ona faktu, że ktoś mimo niedomagań może być naprawdę dobrym kaznodzieją i porywać dusze jako doskonały duszpasterz.

Czasem za bardzo użalamy się nad sobą, wszyscy. Chyba nikt nie jest od tego wolny.
Od małostkowości też :wink: mi zostało to z czasów mojego zainteresowania liturgiką katolicką, rubrykami mszalnymi, tzw. "lefebvryzmem" itp.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez Jacek » N lis 25, 2012 14:43

Elżbieta
Nie kazdy w Polsce jest zwolennikiem alby
co tu ma do rzeczy cy ktos to lubi czy nie. Jesli komus jest za cieżka toga, to ma w zastepstwie albe, ktora jest lekka, i proszee tutaj nie mowic, o przeciwskazaniach medycznych, lecz o wplywie tzw. Ewangelikalnych na KEA, dla nich marynarka i krawat to stroj słuzbowy duchownych. A zapomnaja co mowi Pragamatyka Sluzbowa KEA na ten temat, a to jest regulamin. Za nie przestrzeganie pragmatyki powinny być wyciagane konsekwencje. ja czasmi odnosze wrazenie ze niektorzy duchowni KEA, traktuja wiernych jak stado baranów , którym idzie wszystko wcisnąc, na wzor KrK, a to był także kiedys jeden z powodow przeszło trzydziesci lat temu konwersji na luteranizm.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Parafia w Węgrowie

Postprzez Elżbieta » N lis 25, 2012 16:12

Jacku, ksiądz o którym piszesz ma zezwolenie biskupa, więc nie jest to samowola jak sugerujesz, ani wpływ ewangelikalnych
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron