Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Najbliższe obrady Synodu KEA

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Zofia » Cz paź 12, 2017 18:49

Uchwały XIV Synodu Koscioła sa już opublikowane na luteranie.pl
Sprawozdanie biskupa zwierzchnika - tamże !! (ciekawe fragmenty ...)
Zofia
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Zofia » Cz paź 12, 2017 19:30

A oto końcowy fragment Sprawozdania biskupa KEA:

"[...]Wiemy wszyscy, że obecny rząd bardzo mocno buduje strach przed uchodźcami i robi wszystko aby nie przyjmować ich do naszego kraju. Musimy mieć jednak świadomość, że w Polsce przebywa około miliona osób z Ukrainy. Oni też potrzebują naszej pomocy i wsparcia.
Od jakiegoś czasu do Warszawy wracają uchodźcy z Syrii, których dwa lata temu sprowadziła fundacja Estera. Są to chrześcijanie, którzy po przybyciu do Polski uciekli do Niemiec. Dlaczego tak się stało? Odpowiedź nie jest taka prosta jak niektórzy podają. Wiele winy było po stronie naszego państwa i tych, którzy ich zaprosili do Polski. Teraz wracają i potrzebują pomocy. Obecnie pomagamy dwóm rodzinom, w listopadzie dojdzie trzecia, a na horyzoncie są następne. Fundacja Estera nie czuje się za nich odpowiedzialna, a instytucje państwowe robią wszystko by zmusić ich do ponownego wyjazdu. W tym miejscu chciałem podziękować moim współpracownikom, za wielki wysiłek jaki wkładają w to, by im pomagać.
Mamy też świadomość, ze sytuacja polityczna na świecie ale również w naszym kraju zaczyna być coraz bardziej niespokojna. Nasze luterańskie rozumienie zaangażowania w sprawy publiczne popycha nas do zajmowania stanowiska wtedy, gdy zauważamy, że z jakiś powodów ktoś zostaje wykluczony lub gdy zauważamy jakieś niebezpieczeństwo.
Zabierałem głos, zwracając uwagę na sytuacje, gdy następowało napięcie społeczne, przede wszystkim apelując do polityków wszystkich stron o poszanowanie godności innych, o nieeskalowanie konfliktów, ale poszukiwanie rozwiązań przemyślanych, mądrych i dobrych dla ojczyzny. W podobny tonie wypowiadali się niektórzy hierarchowie katoliccy.
W innym przypadku zwracałem uwagę, że chrześcijaństwo to niesienie miłości Chrystusa. Stwierdzałem, że gdy ktoś poniża, gnębi, atakuje, szykanuje czy dręczy, nawet jeżeli robi to twierdząc, że jego zachowanie wypływa z wiary czy w obronie chrześcijaństwa po prostu się myli.
Moje wpisy na blogu zostały zauważone i w kilku wypadkach nagłośnione przez ogólnokrajowe media takie jak Wirtualna Polska, Deon, Natemat czy Gazeta Wyborcza.[...]"
Zofia
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Herbert » Pt paź 13, 2017 06:41

No tak, "zostal zauwazony" w mediach!
Ale: "Nie upodabniajcie sie do tego swiata..."
Herbert
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Zofia » Pt paź 13, 2017 11:34

Przede wszystkim nie sądzę, żeby portal luteranie.pl udostępnił to wszystko, co naprawdę zostało poruszone w obradach Synodu. Przypuszczam zresztą, ze kilka istotnych spraw zostało przesuniętych na spotkania innych gremiów (Konsystorz, etc.), żeby nie psuć "radości" z 500lecia reformacji.
Sprawozdanie biskupa ..... no coż, widać wyraźnie, że Kosciół Ewangelicko-Augsburski wypowiedziami swego zwierzchnika i złotoustych pastorów teologii wyzwolonej (ChAT) sytuuje się w nurcie lewicowo-liberalnym. Ale żeby biskup posuwał się do krytyki rządzących ...? Biskup nie zauważa, że ten milion Ukraińców przebywających w Polsce, nie wziął się z powietrza, lecz dzięki przyjaznej polityce Rządu. Poza tym mamy zobowiązania wobec żyjących jeszcze członków rodzin wywiezionych przez Sowietów na tereny Kazachstanu .....i ich musimy przyjąć w pierwszym rzędzie, a nie nachodźców z B.Wschodu i Afryki. W obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie bardzo intensywnie działa Kościoł Katolicki, wiem coś o tym, bo sama te działania wspomagam, nie tylko finansowo. I to jest SŁUSZNA DROGA, TAM im pomagać , drogi Biskupie ....
Do Warszawy ma przyjechać na obchody 500lecia bardzo wielu wysoko postawionych urzędników z tzw. ordynowanych stołków ŚFL. Rzecz jasna, lewackie duchowieństwo, na czele z tzw. prymaską szwedzką, Antje Jackelen, która oficjalnie opowiada się za aborcją, eutanazją, homo-gender i całym tym parszystwem kulturowego marksizmu. O tym zresztą słusznie mówił red. Cezary Gmyz podczas dyskusji w IPN, a także red. Paweł Lisicki.
Quo vadis Kosciele Ewangelicko - Augsburski w Polsce .... i gdzie prowadzi Ciebie ten portal, zwany "konfesyjnym"...?

ps. Ze smutkiem dodam, ze właśnie otrzymałam wiadomość, ze trzy znajome osoby (dwóch panów i jedna pani)z jednej a warszawskich parafii luterańskich przeszły zbiorowo do Kościoła Chrześcijan Baptystów, a inna powróciła do kościoła rzymskokatolickiego.
Zofia
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Aleksander » Pt paź 13, 2017 12:13

Dobre uwagi, Zofio.
Portal konfesyjnych nie jest aktywny po bardzo prostej przyczynie. Mało pracowników, którzy i tak robią to w czasie wolnym od pracy, charytatywnie.... Co nie oznacza, że jest słabo zmotywowany!

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Zofia » Pt paź 13, 2017 14:03

Ze smutkiem pozwolę sobie wtrącić uwagę, że jednak niektórzy "funkcjonalni" tego portalu wykazują nadmierna aktywność, jeżeli chodzi o usuwanie autorów niektórych niewygodnych - ich zdaniem - komentarzy. Niezwykle wartościowy luteranin, wieloletni użytkownik tego portalu, komentator Win32, otrzymał tylko 48 godzin "na zastanowienie się" ...... No comment ...!
Zofia
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Aleksander » Pt paź 13, 2017 14:29

Zofia napisał(a):Ze smutkiem pozwolę sobie wtrącić uwagę, że jednak niektórzy "funkcjonalni" tego portalu wykazują nadmierna aktywność, jeżeli chodzi o usuwanie autorów niektórych niewygodnych - ich zdaniem - komentarzy. Niezwykle wartościowy luteranin, wieloletni użytkownik tego portalu, komentator Win32, otrzymał tylko 48 godzin "na zastanowienie się" ...... No comment ...!

Zofią, pisaliśmy publicznie i na priv do Win32. Osobiście do niego pisałem. Prosząc aby zastanowił się. Jednak on sam poprosił usunąć jego konto. Jeśli namyśli się wrócić chętnie go przyjmiemy.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Herbert » Pt paź 13, 2017 15:18

Zofia napisał(a):jednak niektórzy "funkcjonalni" tego portalu wykazują nadmierna aktywność, jeżeli chodzi o usuwanie autorów niektórych niewygodnych - ich zdaniem - komentarzy. Niezwykle wartościowy luteranin, wieloletni użytkownik tego portalu, komentator Win32, otrzymał tylko 48 godzin "na zastanowienie się" ...... No comment ...!

Wlasciwie za co?
Herbert
 
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Elżbieta » Pt paź 13, 2017 16:05

Zacznijmy od tego, że Win wcale nie został usunięty, on sam chciał by usunąć jego konto, ja mu tylko odpowiedziałam, że ma dwa dni na zastanowienie. Jeżeli nadal będzie chciał usunięcia, no to trudno. Nie można nikogo trzymać na siłę. On nie ma żadnego upomnienia i nigdy nie dostał. Obraził się na skasowanie jego postów - dwóch postów. Te dwa dni są na ochłonięcie, jeżeli po tym czasie ponowi swoje żądanie, to nie będzie innego wyjścia. Ja wcale nie chcę, ani nie chciałam go wyrzucać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Najbliższe obrady Synodu KEA

Postprzez Herbert » Pt paź 13, 2017 17:58

Elżbieta napisał(a):Obraził się na skasowanie jego postów - dwóch postów.

Jeszcze raz pytam - za co?

Odpowiadam paragraf 16, punkt 6, dział III - Elżbieta
Herbert
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron