Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ewangelickie Dni Kościoła 2017

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Ewangelickie Dni Kościoła 2017

Postprzez Aster » Cz cze 22, 2017 23:29

Bardzo ciekawe kazanie Bp. Samca na EDK 2017

http://luter2017.pl/wp-content/uploads/ ... nieedk.pdf

Ciekawe jest ostatnie zdanie: "Drogie siostry i bracia w Jezusie Chrystusie, albo Kościół jutra będzie Kościołem Reformacji, który
będzie wiarygodny poprzez naśladowanie Jezusa, Jego postawy w wyzwaniach przynoszonych przez
współczesność albo będzie to Kościół, który opustoszeje, bo straci swoją wiarygodność idąc na
kompromisy w naśladowaniu swego Pana, Jezusa Chrystusa, niezdolny odczytać znaków, jakie niesie
teraźniejszość".

Jestem bardzo ciekawy Państwa interpretacji, jako konserwatywnych luteran, tych słów na temat przyszłości Kościoła.
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  

Re: Ewangelickie Dni Kościoła 2017

Postprzez Jonah » Pt cze 23, 2017 11:08

Wedle bpa Samca, aby "naśladować Jezusa", trzeba się aktywnie zaangażować w politykę lewicową, wspierać multikulturalizm, feminizm i projekty LGBT. Jakie są tego skutki dla Kościoła, widać na przykładzie Szwecji i Niemiec. One przyjęły ten kurs, którego tropem chce pójść bp Samiec. Efektem tego kursu jest to, czego się właśnie obawia, czyli pustoszenie kościołów. Wystarczy zerknąć na statystyki. Żeby całkiem nie opustoszały można je, wzorem Zachodu, na meczety dla "uchodźców" przerobić. A bpi, by posady nie stracić, zostaną imamami. I rachunek będzie się zgadzał...

Przypuszczam, że na razie marzy mu się to:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3421 ... -niemczech

Już za rok w Polsce?
Ostatnio edytowano So cze 24, 2017 10:53 przez Jonah, łącznie edytowano 1 raz
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Ewangelickie Dni Kościoła 2017

Postprzez Maksymilian » Pt cze 23, 2017 18:43

Kiedy słuchałem kazania bp Samca byłem naprawdę miel zaskoczony i poruszony, póki nie zaczął mówić o bronieniu praw kobiet i dzieci oraz przyjmowaniu uchodźców. Żeby była jasność, jestem za przyjmowaniem uchodźców, ale nie na zasadzie wsadzamy do obozu 5 tysięcy osób, a potem dajemy im zasiłki socjalne i niech jeszcze mają prawo mówić "to nasza ziemia", to nie jest pomoc to zabawa w Auschwitz. Tak samo równouprawnienie kobiet i mężczyzn, my mamy od prawie 100 lat równe prawa w Polsce, za rok mija 100 rocznica, więc jakiej równości jeszcze brakuje? Mam szczerz mówiąc pretensję, że luterańska ambona staje się miejscem uprawiania demoliberalnej i socjalistycznej demagogii, a pionierem w tych kwestiach jest bp Samiec, który ze smutkiem stwierdzam, że chyba, Biblię zamienił na świecki, lewicowy humanizm. Miłość do bliźniego jak najbardziej tylko pamiętajmy, że 1 mln uchodźców nie może nam przysłonić milionów Europejczyków, którzy z powodu warcholstwa i bezczelności islamu będą zagrożeni.

Pomagać uchodźcom i prześladowanym każdy z nas może pomóc wysyłając np. co miesiąc po 20 zł czy 50 zł na Open doors czy inne organizacje humanitarne czy chrześcijańskie, wpuszczanie ludzi z innego kręgu cywilizacyjnego kończy się tragicznie jak to jest na Zachodzie, nie mogą w jednym państwie obowiązywać dwa systemy moralno-religijne, to musi prowadzić do ludobójstw, które przeczuwam, pomagać tak, ale z głową!
Maksymilian
 
  

Re: Ewangelickie Dni Kościoła 2017

Postprzez Aster » Pt cze 23, 2017 20:27

Warto zapoznać się z pełnym programem EKT i w oparciu o niego wyrobić sobie zdanie.

https://dxz7zkp528hul.cloudfront.net/pr ... mmheft.pdf
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron