Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Synod

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Synod

Postprzez Grzegorz » Pn cze 30, 2014 20:38

Jacek napisał(a):Swiecenia odbywaly sie za cichym i tajnym poparciem owczesnego Watykanu


Akurat na to nie ma żadnych dowodów i osobiście wątpię w taki scenariusz.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Synod

Postprzez Jacek » Pn cze 30, 2014 21:18

Nalezy dowiadywac sie njlepiej u zródła. Mysle ze Ks. Retmaniak cos na ten temat napisze z Czsekiego Cieszyna.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Synod

Postprzez Jakub1234 » Wt lip 01, 2014 16:19

Kan. 1024 - Święcenia ważnie przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony.
Jacku to z Kodeksu prawa kanonicznego z 1983 z tego kanonu wyraźnie wynika,że te święcenia sa w kk nieważne.
Canon 968, § 1. “Only a baptized male can receive sacred ordination.”
Tu z Codexu z 1917.NIe tłumacze,bo zakładam,że wszyscy rozumieją.
Jakub1234
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 18:46
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: de facto KEA,de iure KRK
  

Re: Synod

Postprzez Maksymilian » So paź 18, 2014 10:26

Jestem w głębokim szoku, płakać mi się chcę jak to czytałem:
http://www.luteranie.pl/nowosci/biskup_ ... ,2321.html
Chcę konwertować do KEA, ja zwróciłem się od KEM do KEA z powodów właśnie ordynacji kobiet i innych tym podobnym rzeczy. Zaangażowałem się w chór parafialny we wszystko na co da się iść, godziny biblijne, studia biblijne etc., a teraz czytam, że będzie umowa między tym ohydnym szwedzkim "czymś", a naszym Kościołem, jestem w szoku, nie spodziewałem się, że doznam takiego wstrząsu.
Niech nas Bóg chroni od tych szaleńców i niech upadną przez własne kroki.
Amen
Maksymilian
 
  

Re: Synod

Postprzez Witold » So paź 18, 2014 11:21

Dzisiaj Samiec w tok fm powiedział zdecydowanie że chciałby żeby w następnym roku sprawa wdrożenia ordynacji kobiet nabrała biegu. W ogóle, przedstawił nasz Kościół w taki sposób że chyba wszyscy działacze lgbt się przekonwertują.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Synod

Postprzez Maksymilian » So paź 18, 2014 13:06

Mam nadzieję, że Śląsk Cieszyński mu pogrozi, np. fuzją z Śląskim Kościołem Ewangelickim Wyznania Augsburskiego.
Maksymilian
 
  

Re: Synod

Postprzez Wojtek » So paź 18, 2014 21:05

Witam wszystkich po długiej przerwie :-)

Fakt, że ZNÓW porusza się temat ordynacji kobiet w naszym Kościele niezwykle mnie zaniepokoił.

Dla sprawa jest jasna - jeśli nastąpi ta zmiana, to jak tylko pojawi się jakaś alternatywa ewangelicka, to natychmiast zmieniam przynależność organizacyjną.
A na nabożeństwa to chyba będę chodził do Zielonych albo Wolnych.

Jest mi naprawdę smutno i jestem zawiedziony, że nasz KEA potrafi tylko poruszać się w lewo zamiast pilnie stać na straży dobytków Reformacji i cementować Fundament Apostołów i Proroków - czyli prawdę zawartą w Piśmie Świętym.
Wojtek
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:25
wyznanie: KE-A
dyplomy: 1
  

Re: Synod

Postprzez Jonah » So paź 18, 2014 22:12

W KE-A są wierni przeciwni ordynowaniu kobiet na prezbiterów. Nie wiadomo jednak, jak to się przedstawia procentowo. Bp J. Samiec mówił coś o ankietach. Czy będą one jakimś rodzajem sondy wśród wiernych? Czy ich wyniki zostaną później uwzględnione? Już wielokrotnie mówione było, że akcja wiodąca do wprowadzenie możliwości ordynacji prezbiterskiej dla kobiet może doprowadzić do rozłamu. Wiem, iż są nawet wśród synodałów tacy, którzy taką cenę gotowi byliby zapłacić, by tylko zadośćuczynić żądaniom feministek i genderowców z ŚFL. Pytanie, czy za tą akcją kryją się tylko te żądania, czy nie ma też nacisków finansowych ze strony SK i EKD? Czy akcja może zostać powstrzymana na poziomie parafii?
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Synod

Postprzez Tomasz » So paź 18, 2014 23:55

Ks. bp. Samiec wcześniej wypowiadał się negatywnie w kwestii ordynowania kobiet, nie wiem zatem skąd taka zmiana. Obawiam się, że naciski zewnętrzne mogą odgrywać tutaj bardzo dużą rolę. Decydujący głos będzie jednak należał do Synodu i mam nadzieję, że jednak to nie przejdzie - tak jak nie przechodziło w poprzednich latach. Nie wiem natomiast jakie znaczenie miałby mieć ankiety. Jeżeli mają być faktycznie przeprowadzone, to musimy tutaj stanowczo wyrazić swój sprzeciw.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Synod

Postprzez Maksymilian » N paź 19, 2014 10:36

Dlatego wzywam Was wszystkich Bracia i Siostry o modlitwę za nasz Kościół, aby ręka bezbożna zza Bałtyku została ucięta, a noga zza Odry została połamana, aby Pan nasz Bóg miał nas w opiece i wyzwolił nas od tych co atakują naukę Pisma Świętego.
Amen.
Maksymilian
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości