Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zmarł ks. Jan Gross

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Elżbieta » Pn mar 31, 2014 09:11

Mnie również mocno zaskoczył ten post i sprawił niesamowite wrażenie.
proszę i ode mnie przyjąć wyrazy współczucia i tak sądzę, że składam je w imieniu wszystkich tu piszących.. Za Tomaszem powtarzam, że Ks, Gross zostanie na zawsze w naszej pamięci.

Co prawda miałam również przyjechać do Cieszyna, ale zabrakło mi transportu, więc tym bardziej mi przykro
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez anolis » Pn mar 31, 2014 11:40

Przedwczesna śmierć tego znamienitego duchownego jest tym bardziej przykra, że była nagła.
Przechodząc z doczesności do wieczności, śp. ks. Jan Gross pozostawił po sobie wystarczająco obfitą spuściznę, by na zawsze zachować Go w naszej wdzięcznej pamięci.
anolis
 
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Tomasz » Pn mar 31, 2014 19:28

Jeszcze 24 marca dostałem od ś.p. ks. Jana Grossa maila. Chyba nikt nie spodziewał się, że tak szybko przyjdzie się nam z Nim pożegnać. Ks. Jan był naszym wsparciem, przyjacielem i autorytetem. Bardzo często zwracałem się o pomoc do Księdza w sprawach poruszanych na forum. Zawsze odpowiadał. W ubiegłym roku wziął nawet udział w naszym czacie na żywo. Pamiętam, że przeprowadzaliśmy konkurs, który miał polegać na udzieleniu odpowiedzi na jedno pytanie. Ks. Jan zalogował się na czata trochę później, zobaczył pytanie, ale nie wiedział, że jest to pytanie konkursowe skierowane do forumowiczów. Oczywiście, od razu udzielił odpowiedzi :)
Nie wiem, czy nie nastąpią jakieś zmiany, jeżeli chodzi o tegoroczne rekolekcje w Wiśle Jaworniku, ale jeżeli odbędą się tak jak zaplanowano tj. od 11 maja, to jest propozycja, aby rozpocząć spotkanie w Cieszynie od wizyty na grobie ks. Jana, a później udać się do Wisły. Przymierzaliśmy się do zlotu konfesyjnych, który mógłby się rozpocząć dzień wcześniej, ale raczej się on nie odbędzie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Jacek » Śr kwi 02, 2014 20:04

Tak- pozostal smutek i żal po stracie nieocenionego i nam Drogiego Ks. Jana Grossa. Wiele osob bioracych udzial na tym forum, nie zdaje sobie sprawy, ze stracislismy wielkiego oredownika staroluteranizmu, i wysokokoscielnosci, oredownika naszej wspanialej sprawy odbudowy staroluteranizmu w Polsce. Ks. Jan byl wielkim czlowiekiem, skromnym i z zasadami, wiele razy ubolewal, nad upadkiem zasad obowiazujacych w polskim KEA, o czym mnie informowal.Jemu zalezalo na odbudowie polskiego KEA w kierunku ortodoxji staroluteranskiej. Ks. Jana poznalem osobiscie na pogrzebie bylego proboszcza parafii poznanskiej KEA- Sp. Ks. Tadeusza Raszyka w Poznaniu. Razem planowalismy w tym roku przyjazd Ks. Jana na zaproszenie Luteranskiego Klasztoru w Ostanback w Szwecji. Niestety- śmierc zabrala Jego z grona żyjacych. O smierci Ks. Jana dowiedzialem sie w Dortmundzie po poinformowaniu mnie telefonicznie przez ksiedza proboszcza Pawla Szwedo z Kluczborka. Ten dzien byl dla mnie przygnebieniem. Ale Dobry Bog pwolal swego sluge Ks. Jana w grono świętych ludzi Jego koscioła. Wieczne odpoczywania racz mu dać Panie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zmarł ks. Jan Gross

Postprzez Jacek » Śr kwi 02, 2014 20:10

Stracilem- Jednego z moich przewodnikow duchowych. Czuje sie tak jak bym stracil ojca poraz drugi. Zegnaj Ksieze Janie. Niech Dobry i Milosierny Bog przyjmie Ciebie w poczet świętych i wiernych sług Twojego koscioła
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron