Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

homosexualizm

Re: homosexualizm

Postprzez Elżbieta » Pn sty 16, 2012 21:34

Jagno, poczytaj sobie i przemyśl :http://7dni.wordpress.com/2008/05/13/homoseksualizm-nie-jest-choroba-kto-o-tym-zdecydowal/
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Tomasz » Pn sty 16, 2012 22:05

Homoseksualiści to tacy sami obywatele, płacą podatki, głosują i mają prawo do takich samych praw - taka jest prawda.


Oczywiście. I takie same prawa mają. Nikt nie jest przynajmniej nie powinien być traktowany inaczej. Większość przypadków tzw. "dyskryminacji" to mity tworzone przez określone środowiska w celu przeforsowania tzw. "związków partnerskich" a nawet "małżeństw homoseksualnych". niestety, ale wiele osób się na to nabiera. Homoseksualista jako człowiek ma dokładnie takie same prawa jak każdy inny. To nie prawo zabrania mu wstąpienia w związek małżeński (mam na myśli prawdziwe małżeństwo), ale jego "preferencje" - jak teraz zwykło się mówić.
Otóż to - "preferencje". Do niedawna nie używało się określenia "odmienne preferencje seksualne" tylko mówiło się wprost - "dewiacja" lub "zboczenie". I w jaki sposób zdecydowano o zmianie podejścia do tego zjawiska - POPRZEZ GŁOSOWANIE :!:
Niedługo jakaś organizacja zdrowia może równie dobrze przegłosować uznanie za "odmienną orientację seksualną" pedofilii, zoofilii czy fetyszyzmu i kolejne środowiska będą domagać się związków partnerskich z dziećmi, kotami czy biustonoszem sąsiadki. Tak zresztą dzieje się już w przypadku pedofili.

Rozmawiamy tutaj oczywiście na gruncie świeckim.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez jagna » Pn sty 16, 2012 22:20

Choroba nie choroba - nie jestem lekarzem. To akurat nieistotne, nawet jeśli to choroba, to też ich "śluby" świeckie nikomu nie szkodzą.

Do pedofilii czy zoofilii bym tego nie porównywała - w przypadku homo obie osoby są zgodne i nikt nikogo nie krzywdzi. Ja po prostu nie rozumiem co komu do tego tak naprawdę. W Kościele oczywiście, to sprawa nas wszystkich, jeśli Kościół błogosławi grzech. Ale na gruncie świeckim? A nich wesela z oczepinami robią, nie moja broszka.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: homosexualizm

Postprzez Tomasz » Pn sty 16, 2012 22:33

to też ich "śluby" świeckie nikomu nie szkodzą.


Nie tak do końca. Po pierwsze - powołanie instytucji "związków partnerskich" będzie stworzeniem "alternatywy" dla małżeństwa - jako podstawowego ogniwa rodziny i wprowadzeniem bardzo dużego zamieszania w sferze społecznej.
Po drugie - za tym idą konkretne ulgi podatkowe.
Po trzecie -dla środowisk homoseksualnych charakterystyczna jest eskalacja żądań - dziś "związki, jutro "małżeństwa" pojutrze adopcja dzieci.

Jestem przeciwny cywilnym "partnerskim", ponieważ uważam je za próbę tworzenia jakieś chorej alternatywy dla małżeństwa i niczym innym jak lansowaniem homoseksualizmu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Kamil M. » Pn sty 16, 2012 22:59

Długofalową krzywdą jest demoralizacja i rozkład społeczeństwa i jest to krzywda dużo gorsza, niż gdyby pojedynczy homoseksualista wyrządził jakąś krzywdę pojedynczemu człowiekowi. Dopóki dwie osoby tej samej płci są ze sobą w związku czy uprawiają seks (jeśli można to tak nazwać) we własnym zaciszu - proszę bardzo, ich sprawa. Ale w momencie, kiedy całe środowiska domagają się publicznego i prawnego uznania swojego statusu, to już nie jest sprawa pojedynczej pary, ale całej konstytucji społecznej (w znaczeniu urządzenia, funkcjonowania). Złudzeniem jest przekonanie, że takie zmiany prawne w swych skutkach dosięgną tylko ewentualnych beneficjentów, bo "przecież nie robią nikomu krzywdy". Używając ewangelizacyjnej terminologii - składają publiczne świadectwo, które jest publicznie przyjmowane i zachodzi społeczna metanoia, przed którą broń nas Panie Boże.
Kamil M.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N wrz 25, 2011 20:44
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: prawosławne
  

Re: homosexualizm

Postprzez Paweł » Pn sty 16, 2012 23:03

Nie lubię "strzelać" cytatami jak jehowy, ale to mi się dziś nawinęło podczas czytania "Objaśnień Małego Katechizmu Lutra":

Kod: Zaznacz cały
Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie

Kol. 2,8
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Tomasz » Pn sty 16, 2012 23:18

Ale w momencie, kiedy całe środowiska domagają się publicznego i prawnego uznania swojego statusu, to już nie jest sprawa pojedynczej pary, ale całej konstytucji społecznej (w znaczeniu urządzenia, funkcjonowania)


Otóż to. Dlatego nie powinniśmy dać "nabierać' na pseudohumanistyczne bajeczki.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Vojtas » Pn sty 16, 2012 23:33

jagna napisał(a):Zgadzam się z podejściem Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie.

Nie rozumiem wielkiego halo z ustawą o związkach partnerskich. Jeśli jeden pan drugiemu pół życia pierze skarpetki to dlaczego nie może mieć prawa do dziedziczenia, decydowania o zabiegach medycznych itd.? W jaki sposób uderza to w "tradycyjną rodzinę"? Spowoduje, że heteroseksualiści zaczną zawierać homoseksualne związki, czy co? Irytuje mnie czasem takie gadanie, zero konkretów tylko: moralność, wartości, etyka, rodzina. Homoseksualiści byli, są i będą i zezwolenie im na życie jak chcą nie jest niczym złym. Każdy człowiek ma prawo do swojego życia, o ile nie krzywdzi innych. Na mój związek w żaden sposób nie wpływają związki homoseksualne.

To, że coś jest niezgodnie z prawem Bożym, to nie znaczy, że ma być niezgodne z prawem państwowym, bo nie wszyscy są chrześcijanami. To tak jakby większość katolicka zakazała naszych nabożeństw, bo to dla nich nieważne.

To co powiedziałem jest logiczne. Poraz kolejny podkreślam związki partnerskie to nie to samo co małżeństwa osób tej samej płci!
W żadnym razie nie chcę zrównania związków partnerskich z małżeńskimi.
Podobnie jak z tym : dla Chrześcijanina samobójstwo jest czymś złym, jednak państwo nie zakazuje skakania z 10 piętra

Ja jestem za zdecydowanym rozdziałem spraw państwa od wiary i Kościoła
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: homosexualizm

Postprzez fiodor » Pn sty 16, 2012 23:42

Cała ta sprawa z homoseksualizmem rozbija się o kwestię tego, czy państwo może być w pełni neutralne, hm, aksjologiczne?
I teraz w zależności od odpowiedzi na to pytanie - jedni będą liberałami, a inni konserwatystami w sprawie legalizacji związkow partnerskich. Ot, moje trzy grosze, do tej świeckiej części.
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: homosexualizm

Postprzez Vojtas » Pn sty 16, 2012 23:49

fiodor napisał(a): I teraz w zależności od odpowiedzi na to pytanie - jedni będą liberałami, a inni konserwatystami w sprawie legalizacji związkow partnerskich. Ot, moje trzy grosze, do tej świeckiej części.

To chodzi o co innego. Ja jako chrześcijanin twierdzę że związki i akty homoseksualne sa grzechem i w żadnym razie żaden kościół nie powinien ich legalizować. jednak jestem też polakiem,obywatelem Polski. Wiadomo że w Polsce istnieją związki homoseksualne.Lepiej aby ci mogli je zalegalizować niż żyć w "podziemiu". Nie wszyscy w Polsce są chrześcijaninami.
Zakazami państwo nic nie wskóra
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron