Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Protestant a biblia..

Protestant a biblia..

Postprzez pietrobus » Wt cze 20, 2017 06:49

Jak odniesiecie się do słów Manueli Gretkowskiej, na temat "Protestancie czytają przynajmniej biblię(...)" Dlaczego w kościele katolickim jest słuchanie "nieomylnego papieża", biskupów który nie raz mają na bakier z biblią? Tutaj przytoczę całą treść postu z FB Manueli Gretkowskiej.
Dlaczego w rocznicę Pierwszej Komunii ( fotka obok) myślę, w ogóle jeszcze myślę, również, że polski katolicyzm jest antyreligią i pochwala homoseksualizm.
Posiniaczone kolana ( na zdjęciu z mojego ślubu, posty poniżej) wbrew pozorom nie są skutkiem pozycji przedmałżeńskich tylko jogi katolickiej. Czyli klęczenia po kościołach od najmłodszych lat. Serio. I dlatego bardzo serio traktuję religię. Z tego powodu uważam, że katolicyzm polski obraża moje uczucia religijne.
1. Protestanci czytają przynajmniej Biblię. Polscy katolicy mają słuchać księdza, on biskupa, biskup nieomylnego Papieża czyli w zasadzie Ducha Świętego. Jeśli nie słucha się Papieża i Ducha Świętego słucha się Głupa Świętego? Rydzyka?
2. Religia rozwija moralność, nie hipokryzję. Komentarzem niech będą wpisy obrońców Jezusa, które jak zwykle pojawią się poniżej. Pełne pokory, miłości i uświęconej mowy nienawiści.
3. Religia jest techniką rozwoju duchowego. Niewiele osób uprawia medytacje ignacjańskie, a może część katolików nawet nie wie co to jest. Paciorek i msza w niedzielę nie wystarczy by odetchnąć od zamętu. Joga, inne techniki relaksu uprawiane masowo przez katolików nie są katolickie. A co bardziej ortodoksyjni uważają, że każdy ruch poza kreśleniem znaku krzyża jest wymysłem diabła.
4. Tak jak przyzwyczajeni jesteśmy do autorytarnego słuchania księdza, tak wygląda nasza szkoła. Dzieci siedzą na kazaniu widząc czyjeś plecy i wdychają cudze pierdy zamiast dyskutować twarzą w twarz.
5. Od przedszkola do matury jest około 900 godzin religii. W efekcie Magda Środa wykładająca na uniwersytecie etykę przestała uczyć o Świętym Tomaszu i Augustynie. Podłamana studencką ignorancją nawet 10-ciu przykazań i innych cnót. Studenci pytani co wynieśli ze szkolnej religii odpowiadają: Aborcja jest grzechem, homoseksualizm złem.
6. Może to i lepiej… Młody, niedoświadczony katolik nie obroni się przed dowodem, że homoseksualizm jest dozwolony w przykazaniach. Przecież 9 brzmi: „Nie pożądaj żony bliźniego”. Tylko żony, bliźniego można… Dopiero na wyraźną prośbę Watykanu arcybiskup Paetz zrezygnował z odprawiania mszy na 1050 rocznicę chrztu Polski. Bo polski katolicyzm różni się od watykańskiego. Czasem tak bardzo, że przypomina wiarę plemienną, a nie powszechną.Dlaczego w rocznicę Pierwszej Komunii ( fotka obok) myślę, w ogóle jeszcze myślę, również, że polski katolicyzm jest antyreligią i pochwala homoseksualizm.
Posiniaczone kolana ( na zdjęciu z mojego ślubu, posty poniżej) wbrew pozorom nie są skutkiem pozycji przedmałżeńskich tylko jogi katolickiej. Czyli klęczenia po kościołach od najmłodszych lat. Serio. I dlatego bardzo serio traktuję religię. Z tego powodu uważam, że katolicyzm polski obraża moje uczucia religijne.
1. Protestanci czytają przynajmniej Biblię. Polscy katolicy mają słuchać księdza, on biskupa, biskup nieomylnego Papieża czyli w zasadzie Ducha Świętego. Jeśli nie słucha się Papieża i Ducha Świętego słucha się Głupa Świętego? Rydzyka?
2. Religia rozwija moralność, nie hipokryzję. Komentarzem niech będą wpisy obrońców Jezusa, które jak zwykle pojawią się poniżej. Pełne pokory, miłości i uświęconej mowy nienawiści.
3. Religia jest techniką rozwoju duchowego. Niewiele osób uprawia medytacje ignacjańskie, a może część katolików nawet nie wie co to jest. Paciorek i msza w niedzielę nie wystarczy by odetchnąć od zamętu. Joga, inne techniki relaksu uprawiane masowo przez katolików nie są katolickie. A co bardziej ortodoksyjni uważają, że każdy ruch poza kreśleniem znaku krzyża jest wymysłem diabła.
4. Tak jak przyzwyczajeni jesteśmy do autorytarnego słuchania księdza, tak wygląda nasza szkoła. Dzieci siedzą na kazaniu widząc czyjeś plecy i wdychają cudze pierdy zamiast dyskutować twarzą w twarz.
5. Od przedszkola do matury jest około 900 godzin religii. W efekcie Magda Środa wykładająca na uniwersytecie etykę przestała uczyć o Świętym Tomaszu i Augustynie. Podłamana studencką ignorancją nawet 10-ciu przykazań i innych cnót. Studenci pytani co wynieśli ze szkolnej religii odpowiadają: Aborcja jest grzechem, homoseksualizm złem.
6. Może to i lepiej… Młody, niedoświadczony katolik nie obroni się przed dowodem, że homoseksualizm jest dozwolony w przykazaniach. Przecież 9 brzmi: „Nie pożądaj żony bliźniego”. Tylko żony, bliźniego można… Dopiero na wyraźną prośbę Watykanu arcybiskup Paetz zrezygnował z odprawiania mszy na 1050 rocznicę chrztu Polski. Bo polski katolicyzm różni się od watykańskiego. Czasem tak bardzo, że przypomina wiarę plemienną, a nie powszechną.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez Herbert » Wt cze 20, 2017 07:29

Kogo ty cytujesz i dlaczego? Przestan smiecic!
Herbert
 
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez pietrobus » Wt cze 20, 2017 08:38

Herbert napisał(a):Kogo ty cytujesz i dlaczego? Przestan smiecic!

Możesz się wypowiedzieć, nikt Ci nie zakazuje. Po to jest foeum. Nie potrafisz obronić własnych prawd?
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez pietrobus » Wt cze 20, 2017 08:39

.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez Aster » Wt cze 20, 2017 09:28

Czy napisanie możliwie dużej ilości postów jest dla Pana celem samym w sobie?
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez pietrobus » Wt cze 20, 2017 11:17

Nooo nie. Moim celem jest poznanie zdania, na powyższy temat.. Nie wiem, może w złym temacie otworzyłem wątek.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez Herbert » Wt cze 20, 2017 11:54

pietrobus napisał(a):Moim celem jest poznanie zdania na powyższy temat

Czy tylko udajesz naiwnego, a moze pracujesz dla jakiegos wywiadu?
Herbert
 
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez pietrobus » Wt cze 20, 2017 13:41

Herbert napisał(a):
pietrobus napisał(a):Moim celem jest poznanie zdania na powyższy temat

Czy tylko udajesz naiwnego, a moze pracujesz dla jakiegos wywiadu?

Tak, pracuje dla wywiadu pt: "Puknij się Pan w czoło".
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez Grzegorz » Wt cze 20, 2017 17:38

w ogóle jeszcze myślę, również, że polski katolicyzm jest antyreligią i pochwala homoseksualizm.


W tym momencie przestałem czytać, szkoda czasu.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Protestant a biblia..

Postprzez Elżbieta » Wt cze 20, 2017 20:21

To jest forum luterańskie i dlaczego tak a nie inaczej się dzieje w nie naszym Kościele niewiele nas obchodzi. Proszę nie zaśmiecać forum
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości