Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Konfirmacja na starosc ?

Konfirmacja na starosc ?

Postprzez blaisee » Śr paź 28, 2015 16:26

Jak wiadomo do konfirmacji przystepuje sie majac kilkanascie lat, ale wiadomo jak to w zyciu roznie bywa, i jesli ktos majac te 16 lat nie chcial przystapic do tego aktu, nie zostal wiec czlonkiem kosciola. Jednak w pozniejszym czasie nawrocil sie :wink: I uznal ze chce. To co wtedy? Czy takei osoby tez sie konfirmuje? Np. 30 letnie ? Czy jakos inaczej to wowczas wyglada? A moze nie ma takich przypadkow i wszyscy potulnie ida w odpowiednim wieku? :mrgreen:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez Elżbieta » Śr paź 28, 2015 18:18

Zacznijmy od tego, że 30 lat to jeszcze daleko nie starość :lol: . Konfirmuje się osoby, które nie miały wcześniej Konfirmacji, albo jeżeli przychodzą z innego Kościoła i nie przystąpiły wcześniej do Pierwszej Komunii.
Jeżeli chodzi o wiek, to raczej nie ma u nas ograniczeń wiekowych (wzwyż - oczywiście)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez blaisee » Śr paź 28, 2015 18:37

No dla 16 latków po studiach to juz starość :lol: Czyli jak przychodzi osoba ochrzczona w KRK ale ktora nie miala 1 komunii to musi byc konfirmowana? A jak przychodzi baptysta ktory w niemowlectwie byl jedynie błogosławiony/namaszczany olejkiem zgodnie z baptystyczna doktryna a potem osiagnal juz wiek swiadomy i mogl byc ochrzczony ale nei chcial a pozniej konwertowal do KEA to musi sie ochrzcic i konfirmowac? Jesli tak (a zapewne tak) to jak takowy chrzest wyglada? przez polanie glowy jak w przypadku dzieci? A jak juz przychdozi baptysta po chrzcie to musi sie konfirmowac?
Mam nadzieje ze sie polapiecie w moich pytanaich :lol:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez Elżbieta » Śr paź 28, 2015 20:20

Aż tak dokładnie, to nie wiem, muszę się dowiedzieć u mojego księdza.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez Elżbieta » Śr paź 28, 2015 20:40

Częściowo już się dowiedziałam, więc w przypadku, kiedy młodzieniec nie został ochrzczony, to przystępując do naszego Kościoła musiałby zostać ochrzczony. Chrzest odbywa się tak samo ja w przypadku dzieci, czyli przez polanie.
Na następne pytanie postaram się odpowiedzieć w sobotę wieczorem - chyba. Mój ksiądz jeszcze siuę z takim problemem nie spotkał i musi poszukać w dokumentach jak ta sprawa wygląda.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez blaisee » Śr paź 28, 2015 21:07

E no nie musialas ksiedzu glowy zawracac :wink: Czasem zastanawiam sie nad takimi nietypowymi kwestiami :D ksiadz sie teraz bedzie zastanawial skad takie pytania bierzesz
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez Elżbieta » Śr paź 28, 2015 22:15

Sądzisz, że mój ksiądz nie wie , że jestem tu na forum i tu działam ? - Wie od samego początku :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez anolis » Pn lis 02, 2015 20:50

blaisee napisał(a):A jak juz przychdozi baptysta po chrzcie to musi sie konfirmowac?

Wtedy nie ma konfirmacji tylko jest konwersja (zmiana wyznania).
Konfirmacja dotyczy tylko osób ochrzczonych w Kościele luterańskim.
anolis
 
  

Re: Konfirmacja na starosc ?

Postprzez Herbert » Pn lis 02, 2015 21:02

Konfirmacja to potwierdzenie mojego chrztu. Nawet odnowienie obietnicy chrztu i wyrzeczenia sie zla. Tego mi brak przy konwersji. Czasem jest ona udzielana na zbyt latwa. Pewien znajomy (ktory zreszta po konwersji szybko przestal przychodzic) twierdzil nawet: "Czego chcesz, przeciez obiecalem tylko wiernosc Chrystusowi." Widocznie nigdy nie byl pytany, czy zgadza sie z fundamentalnymi prawdami naszej wiary.
Herbert
 
  


Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości