Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Historia Kościoła.

Historia Kościoła.

Postprzez Jeremiasz » Śr kwi 27, 2011 17:33

Interesuje mnie historia Kościoła.
Czy Kościół istnieje od I wieku?
Czy do 16 wieku istniał Kościół?
Czy ci co żyli w Kościele Katolickim do czasu Reformacji byli chrześcijanami?
Jeremiasz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 12:08
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Historia Kościoła.

Postprzez Tomasz » Śr kwi 27, 2011 20:53

Na te pytania odpowiedź jest jedna :

Kościół istnieje od czasu powołania apostołów przez Jezusa Chrystusa. Różne były koleje losu w historii. Do Kościoła wkradały się różne błędy i nadużycia, ale wszyscy prawdziwie wierzący i ochrzczeni byli Chrześcijanami.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Historia Kościoła.

Postprzez Jeremiasz » Cz kwi 28, 2011 12:55

Dziękuję za tę odpowiedź.
Czyli Kościół istnieje od samego początku ale powoli odchodził od nauki Pana Jezusa aż doszło do Reformacji.Ale czy wierni tego Kościoła żyjący w tym Kościele od I do XVI wieku mogą być zbawieni?
A czy katolicy żyjący w Kościele katolickim po Reformacji a więc od XVI wieku do dziś dnia mogą zostać zbawieni?
Jeremiasz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 12:08
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Historia Kościoła.

Postprzez jagna » Cz kwi 28, 2011 13:44

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. (J 11, 25)

Na jakiej podstawie można by stwierdzić, że ci będą zbawieni, a inni nie? Nie Kosciół zbawia, a Jezus. Do tego właśnie doszła reformacja: zbawienie mamy z łaski przez wiarę, nie przez przynależność do tego czy innego Kościoła, nie przez relikwie, odpusty. Duch Święty nie jest skrępowany ludźmi, nie działa tylko w jednym Kościele.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Bierzesz pod uwagę Kościół rzymski przed- i poreformacyjny. A co z Kościołami przedchalcedońskimi, Kościołem Prawosławnym...? Tomasz napisał czym jest Kościół i kim są chrześcijanie, skąd Twoje wątpliwości?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Historia Kościoła.

Postprzez Jeremiasz » Cz kwi 28, 2011 17:57

Pytasz jagna skąd moje wątpliwości.Zazwyczaj wątpliwości zasiewają inni ludzie.Oczywiście nie jest to reguła ale zazwyczaj tak bywa.
Ale moje już zostały rozwiane.
Dziękuję serdecznie!
Jeremiasz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 12:08
wyznanie: chrześcijanin
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości