Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

WSPOMNIENIA BYLEGO KATOLIKA DZIS EVANGELIKA

WSPOMNIENIA BYLEGO KATOLIKA DZIS EVANGELIKA

Postprzez Jacek » Cz sty 20, 2011 20:15

A działo się to 28-lat temu. kiedy to złożyłem przysięgę wierności nauce luterańskiej w Parafii KEA w Poznaniu. Jadąc z miejscowości rodzinnej oddalonej o 80 km od Poznania. Wcześniej będąc członkiem KrK. moja wiara była tego rodzaju. jakbym był członkiem klubu wielbicieli pokera. Co niedziele te same znudzone twarze, widać ze na siłe przyszli bo mama i tata kazał, przed kościołem jeszcze więcej na dziedzicu ludzi, bo przynajmniej można podczas mszy zapalić i pogadać. Czyli ateizm pod płaszczykiem katolicyzmu. Owszem nie od razu po opuszczeniu KRK trafiłem do KEA, dzięki literaturze dostępnej w bibliotekach i księgarniach, moglem się zaznajomić z doktrynami kościołów chrześcijańskich. odrzucało mnie z Krk pompatyczność, wręcz boskie uwielbienie papieża noszonego w lektyce. i tytułowanie Ojcze Świetny. No tak widzę katolickiego Boga. i przykład bluźnierstwa. Tak znienawidziłem ten kościoł, ze czasami mówiłem dlaczego nasi protestanccy bracia z USA, zamiast na Hirosime nie spuścili bomby atomowej na Rzym. Coś mnie dosłownie ciagło do Protestantyzmu.Mówiłem sobie a gdzie jest miejsce dla BOGA?. Skoro Ks,Dr. Martin Luther chciał naprawić KrK wg. Biblii, to dlaczego jego nie posłuchano? Bo ważniejsze stały się interesy. mamona i władza. KRK odrzucił Biblie zastępując ja w 80% ludzka tradycja nie mająca nigdzie pokrycia w historii a także Biblii.Kolejni Papieże wymyślali to nowych świętych, których później skasowano. Przykład Św, Barbary, Teorie o przestrzeni dla zmarłych niemowląt nieochrzczonych . zawieszonych miedzy ziemia a niebem, oddawanie czci relikwiom,. wcześniej urywając zmarłemu rękę.ząb, albo nogę.Posiadali już drzazgi z Krzyża Chrystusowego. Nawet Krew Chrystusa. Szaty Chrystusa, a także całun w który był owinięty zmarły Jezus. Tylko po to żeby robić interes na naiwnych i głupich, szydząc z BOGA. Co potrzeba jeszcze żeby nie uznać KrK za Chrześcijański? więcej dowodów? Dziś każda wspólnota może się nazywać Kościół Chrześcijański, tylko ile w tym jest Chrześcijaństwa a ile pogaństwa?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: WSPOMNIENIA BYLEGO KATOLIKA DZIS EVANGELIKA

Postprzez taki tam » Pn sty 31, 2011 22:51

Viking napisał(a):. Tak znienawidziłem ten kościoł, ze czasami mówiłem dlaczego nasi protestanccy bracia z USA, zamiast na Hirosime nie spuścili bomby atomowej na Rzym.


Prawdziwe świadectwo wiary Chrzescijańskiej ;)
taki tam
 
Posty: 17
Dołączył(a): N sty 30, 2011 23:17
wyznanie: KRK (jeszcze)
  

Re: WSPOMNIENIA BYLEGO KATOLIKA DZIS EVANGELIKA

Postprzez Tomasz » Pn sty 31, 2011 23:02

Viking pisze o swoich sugestywnych odczuciach jakie towarzyszyły mu jego drodze i to w sposób dosyć kontrowersyjny. Ale chyba każdy z nas ma w swoim życiu takie chwile.
Oczywiście porównania z bombą atomową nie brałbym dosłownie. Nasz przyjaciel lubuje się w bardzo "mocnych" porównaniach, które czasami mogą być trochę szokujące. :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron