Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Polskie Fora Luteranskie

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Wt lut 04, 2014 13:25

Nie skrytykowałam mariologii która popieram! tylko niebiblijne objawienia maryjne a to wielka różnica . Tomek Płaziński uważa je za demoniczne i może to być prawda. Objawienia maryjne nie są zgodne z Biblią i to trzeba mówic a nie nimi sie zachwycać czy akceptować. Ja sama czczę Marię, ale sie do Niej nie modlę ani nie uznaję objawień maryjnych. Mnie zbulwersował Pijet wielokrotnie. Ale tekstem ze islam i chrzescijaństwo i inne religie to moze byc ta sama droga przekonał mnie że on to taki "ekumeniczny konserwatysta" czyli inaczej heretyk.. Dla mnie chrześcijaństwo jest religią jedyna i prawdziwą i swojego zdania nie mam zamiaru zmieniać. Pijet to ekumenista, który twierdzi ze jest przeciw ekumenizmowi:) Ja bardzo szanuję kościoły konserwatywne luterańskie Wisconsin czy Missouri za twarde obstawanie przy swojej dogmatyce i nie rozmywanie swej tożsamości wyznaniowej. JUz nie mam bana w tej grupie, mogę czytac to co tam jest ale dla mnie niektóre osoby będące jej członkami to niekonfesyjni luteranie. Dlatego juz nie chcę miec nic wspolnego z ta grupą, dopóki Pijet będzie adminem.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Wt lut 04, 2014 16:40

Pozatym Jacku przyznam się szczerze. Ostatnio przeszłam bardzo ostry i głęboki kryzys wiary, omal znowu nie stałam się ateistką. Doszło do tego, ze przez jakiś czas nie miałam nic przeciwko aborcji i juz byłam bardzo blisko stania się lewakiem. Próbowałam nawet podważać nauczanie Pisma św w pewnych kwestiach i to omal nie zgubiło mnie. Teraz już wiem, że moje stanowisko odnośnie np ordynacji kobiet nie było właściwe. W Pismie SW wyraźnie jest napisane, ze księdzem ma byc mężczyzna a moje poparcie dla kapłaństwa kobiet było głupotą i skutkiem odejścia od wierności nauczaniu Jezusa. Szkoda tylko, że zrozumiałam to troche za późno.....No ale teraz po takim ostrym upadku stałam się bardziej radykalna niż kiedyś ponieważ wiem jakie są skutki niepielęgnowania swej wiary. Więc teraz tym bardziej mówienie ze islam judaizm czy inne religie są taką samą droga co chrześcijaństwo albo udawanie że w konkretnych wspólnotach (także i w swojej) nie ma wypaczeń i krytykowanie wspólwyznawcy za mówienie prawdy żeby zachować poprawność polityczną wobec innych wspolnot uważam za zwykłe tchórzostwo i zaparcie się wiary. Wiem, piszę ostro, ale nie zamierzam udawać niczego jak zauważyłam robią członkowie tej grupy, którzy m,nie popierają na priv a na publiku chowaja głowe w piasek. Jestem radykalna jak Luter.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Jacek » Wt lut 04, 2014 17:17

Należy być rozumna jak Ks. Dr. Luter, a nie radyklana- znow błąd. Dziesieć razy się zastanów zaczym, jako luteranka dokonasz wpisu na jakiimkolwiek forum. Niestety poprzednie niektóre wypowiedzi raczej nie kwalifikowały Ciebie jako luteranki. Sa sprawy ktore dodzisiaj nurtuja kręgi teologów i są problemem, a Ty sobie pozwalałaś na wysoki przysłowiowego Filipa z Konopii. Błedem dla Ciebie było uczestniczenie głownie na forum Luteranie w Polsce na FB, gdzie znakomicie się uzupełniałas z radykalnymi liberałami tzw. Pawlasowacami. gdzie tam naprawde należy mieć przygotowaniew teologiczne a nie przeczytać tylko 4-razy Biblię :lol: , bo jak sama zauwazylas, potrafili zagonic w kozi róg niejednego fachowca :mrgreen: z naszej strony.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Tomasz » Wt lut 04, 2014 18:27

Moi Drodzy - jeżeli macie jakieś zarzuty co do admina "konserwatywnych luteran" na FB, to piszcie do niego bezpośrednio. Nigdzie nie zauważyłem, aby grupa "konserwatywnych luteran" - w tym administratorzy tej strony uważała się za "konfesyjnych luteran". To bardzo istotna różnica. Jest to grupa o nieco innych celach i założeniach. Zgadzamy się z prezentowanym tam "konserwatyzmem obyczajowym", co ma bardzo pozytywny wydźwięk w przeciwieństwie do grupy LwP, gdzie lansowany był modernizm i relatywizm, jednak w wielu innych sprawach będziemy prezentować zupełnie inne stanowisko. Dlatego też jako "konfesyjni" nie wchodzimy tutaj w żadne "sojusze". W jednych sprawach będziemy się zgadzać, w innych nie - i tyle na ten temat.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Jacek » Wt lut 04, 2014 22:02

Tomaszu, Tomaszu !!! :mrgreen: , Oto walsnie chodzi na tej stronie zeby ostrzegać i przyciagac. Wielu dało sie zwiesc i nawet inkwizytor Jacek, ktory mylal ze ta strona ma tylko i wylaczny charakter kontr-strony liberalnej Pawlasowej. Ale sie omyliłem pod dyktatorem Pijetem.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lut 10, 2014 11:45

Ta strona "luteranie Konserwatywni" a raczej jej admin MP broni z całych sił KK (usunął mój koment o bierności i ukrywaniu w KK przez JP II zboczeńców w sutannach) oraz płacze jak to ONZ prześladuje KK każąc im oczyścic swe szeregi z pedrastów a jednocześnie nie ma nic przeciwko temu aby pod zdjęciem niedawno zmarłego bp Szurmana zamieścić artykuł o jego powiązaniach z SB. Wczoraj to przeczytałam i po takim czyms juz nie czytam tej pseudostronki Towarzystwa Adoracji KRK. Ta grupa szkodzi polskiemu KEA.Proszę Ciebie Tomaszu Płaziński o wyrażenie zgody na utworzenie przeze mnie grupy "Luteranie Konfesyjni" w której będziemy sie skupiac tylko i wyłącznie na problemach luteranizmu, nie zamieszczając niczego związanego z innymi wyznaniami , unikać polityki i innych niepotrzebnych artykułów. Na fejsie działa też strona "Luteranie Konfesyjni" więc może jakoś jest mozliwość połączenia tych stron.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Jacek » Pn lut 10, 2014 20:37

Agnieszko- Po pierwsze , niemożna cały czas bazować na krytyce innych wyznan, np. Koscoła Rzymsko-katolickiego, albowiem jest to organizacja skupiająca około miliarda ludzi na świcie !!!. Mam wielki szacunek do obecnego Papieza Franciszka, ktoremu rodzice nie dali w spadku bogactwa i przywilejów, lecz musiał na swoją edukcje dorabiać jako ochroniarz w nocnych klubach. Po drugie wiadomo w krajach protestanckich np. w Szwecji, ze Papieże tak faktycznie nigdy nie rządzili Kosciołem Katolickim, jak to się przedstawia . Papież w KrK jest takim samym symbolem jakim był Wałęsa w Solidarnosci, i rządzą tam podobnie jak w kosciołach protestanckich grupy wpływu, albo liberałowie albo centrum, albo konserwatysci. W przypadku KrK jest to grupa kardynałow, i to oni rządza KrK, Papież natomiast jest ich wykonawcą , Jest tym samym co prezes firmy odpowiedzialny przed rada nadzorcza. Inaczej oczywiscie ta sprawa się przedstawia w krajach tzw. katolickich. Tak samo przedstawia się JP-II ktory był rządzony przez grupe wpływu, napewno nie chciał zataić afery pedofilskiej w KrK, wiedział ze media predzej czy pózniej wyciągną to na wierzch, Wojtyła prawdopodobnie był okłamywany przez podwładnych i grupe wpływu. Następna sprawa , to sprawa strony pt. Luteranie konserwatywni. ja tej strony tak juz nie nazywam , lecz Luteranie wg. Pijeta, Na początku myśłałem ze bedzie to strona jako kontra przeciwko liberałom zw strony Luteranie w Polsce Pawlasa, jak sie pozniej spostzregłem także dzieki Tomaszowi, MP miał zamiar przejąc grupe konserwatywnych luteran na swoją stronę i stać sie swoista konkurencja dla strony ;Konfesyjni. Obecnie tamta strona realizuje tylko poglądy wg Pijeta, a nie luteranskie czy konserwatywne !!!. Jestem do granic oburzony sytuacja związany o oszczerstwami w stosunku do S.p. Ks.Biskupa Szurmana. Najpierw publikuja informacje i składają kondolencje na stronie Luteranie konserwatywni, aby pozniej niszczyc pamięc o tym człowieku. Niechcę nazwać tego publicznie. Dlamnie strona Pijeta stała się dnem moralnym.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt lut 14, 2014 11:39

Dla mnie też. To co napisali co gorliwsi "obrońcy prawdy" pod tym zdjęciem podniosło mi przed chwil tak mocno ciśnienie, ze im siarczyście odpisałam co o nich myslę (Ela też cos napisała za co Jej dziekuję) i odeszłam na dobre z tej stronki. Chamstwo co po niektórych sięgło dna! Ze stronki odszedł tez Tomek za co Mu dziekuję;).


Uważam temat za wyczerpany i skończony, następne wzmianki będę kasowała
Elżbieta
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Jacek » Pt lut 14, 2014 20:05

Wybacz Elu, ale musze dokonać ostatniego wpisu w tym temacie; Ja tamtą stronę opusciłem juz dawno, i nie z tytułu uprawiania polityki , bo bez tego sie nie obejdzie, lecz z powodu narzucania przez Pijeta jego sposobu myslenia wg, zasady.: Kto nie zemną tez przeciwko mnie. Dzisaj na znak protestu przeciko szkalowaniu Pamięci JE Ks.Bp. Szurmana, opuscił strone misjonarz Jerzy Marcol. To tyle w tym temacie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Polskie Fora Luteranskie

Postprzez Elżbieta » Pt lut 14, 2014 20:54

Ok. niech będzie, ale to już na ten temat niech będzie ostateczny koniec.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron