Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

modlitewnik luterański

Rozmowy o księgach wyznaniowych luterańskiego nurtu reformacji, ich znaczeniu i rozumieniu

modlitewnik luterański

Postprzez gelo441 » So cze 12, 2010 10:30

Przydałby mi się modlitewnik luterański, gdzie go mogę nabyć? Bo chyba modlitwy macie inne niż katolicy? Już nawet zauważyłem, że spowiedź macie inną.
gelo441
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 12:05
  

Re: modlitewnik luterański

Postprzez Elżbieta » So cze 12, 2010 10:57

Modlitewnik dostaniesz w wydawnictwie "Augustana". Możesz również udać się do parafii i zapytać księdza, modlitwy są również w naszych śpiewnikach. Ale wg. mnie powinieneś nauczyć się modlić własnymi słowami, płynącymi z serca, bo taka modlitwa jest chyba najbardziej Bogu, miłą. Modlitwa - to rozmowa z Bogiem , który jest naszym Ojcem w Niebie. A czy Ty ze swoimi rodzicami rozmawiasz przy pomocy już gotowych tekstów, czy raczej samodzielnie ? Pan Bóg nie potrzebuje, jakichś bardzo poprawnych stylistycznie tekstów, pięknie i zgrabnie (fachowo) ułożonych; potrzebuje naszego serca i to właśnie jest najważniejsze. Pamiętaj, że jesteśmy Jego dziećmi i powinniśmy się zwracać z każdą sprawą i z całą ufnością do naszego Ojca
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: modlitewnik luterański

Postprzez Elżbieta » So cze 12, 2010 11:00

jeszcze jedno, nie ma u nas modlitw za pośrednictwem świętych , czy Marii, bo jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Jezus Chrystus i tylko Jego wolno prosić o wstawiennictwo, czy pośrednictwo
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Księgi symboliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron