Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

hipokryzja czy wiara?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Wt wrz 12, 2017 15:22

A skoro poniósł nasze brzemienia i my wierząc w jego ofiarę przyjęliśmy Go jako zbawiciela zostajemy napełnieni tym samym jego duchem. Bóg nas usynowił. Od tej pory nazywamy się synami i córkami Boga. Nasze przymierze jest więcej warte niż przymierze Mojżesza czy Abrahama, czy jakiegokolwiek innego męża Bożego starego testamentu. Dlatego Jan Chrzciciel został uznany za najmniejszego w królestwie niebios, bo nie dożył śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Mając autorytet synów Bożych już tylko nasza niewiara powstrzymuje nas od czynienia cudów. Mówie o tych, którzy cudów nie czynią, bo po ofierze Chrystusa było i jest całe mnóstwo osób czyniących cuda w imię Chrystusa. To nie są odosobnione przypadki, oni to robili i robią na ogromną skalę! Robią to dlatego, że wierzą. Ich umysły zwyczajnie nie dopuszczają do siebie wątpliwości. Zrozumcie, że to wszystko się ze sobą wiąże i siebie potwierdza. W czasach ostatecznych wzrośnie poznanie, a to oznacza, że trzeba być otwartym na objawienia.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Wt wrz 12, 2017 15:31

Teraz to już polece, ale to nic warto było. Kocham was! :D
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Elżbieta » Wt wrz 12, 2017 15:56

Po pierwsze, po co mnożysz posty, to co można było napisać w jednym, Ty rozłożyłeś na cztery, chyba tylko po to, żeby było Ciebie więcej. Nie należy tego robić.
Po drugie, rzeczywiście przeholowałeś i dostajesz następne ostrzeżenie. Trzecie, to już oznacza wylot z forum. Nie będę się nad Tobą litowała, bo doskonale zdajesz sobie sprawę z tego co robisz
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Aleksander » Wt wrz 12, 2017 15:57

Maciej napisał(a):Pastorze ja jestem w 100%-tach przekonany, że Chrystus jest Bogiem w ludzkim ciele. Wierze też, że cała trójca różni się od siebie mimo, że wszystkie te postacie są Bogiem, są jednym, mają ten sam cel i tym celem jest niesamolubna miłość. To, że Bóg jest w trzech postaciach ma jakiś cel. Celem Jezusa było pokazanie nam, nauczenie nas chodzenia w wierze. Taka jest jego funkcja, a żeby tego dokonać, On sam musiał dać przykład chodzenia w wierze. To najpiękniejsza ewangelia jaką słyszałem, gdy tak się na nią spojrzy.
Dobrze, że jeszcze nie odrzuciłeś wiary w Boga w Trójcy Jedynego. Jednak w historii Kościoła wiele było przykładów nauczania herezji na temat Świętej Trójcy. Zwracaliśmy już uwagę na odniesienia się do podobieństwa. Mają one swoje restrykcje i trzeba być ostrożnym aby właśnie nie wpaść w herezje. Wczytaj się uważnie w Chalcedonskie wyznanie wiary przyjęte na Soborze Powszechnym w 451 r. Mówi ono bardzo dokładnie o naturze Jezusa Chrystusa. Zdecydowanie przyciągasz stronę ludzkiej natury Chrystusa i wywodzisz bardzo dziwne koncepty. Już była odpowiedź właściwa w tym wątku na to jaką hermeneutykę i interpretacje stosować do Ewangelii. Nie będę powtarzał tego.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pt wrz 15, 2017 17:47

„Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn*, tylko Ojciec.” (Mk 13,32)
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » N wrz 17, 2017 15:33

„Jezusowi przybywało mądrości” (Łuk. 2:52)
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Elżbieta » N wrz 17, 2017 16:42

Macieju, co Ty chcesz tymi wersetami udowodnić?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » N wrz 17, 2017 18:11

Chce udowodnić, że Chrystus nie wiedział wszystkiego, nie znał doskonale przyszłości, prócz tego co było zapisane w piśmie i tego co objawił Mu Duch Święty. Innymi słowy Jezus chodził w WIERZE i nie był hipokrytą gdy uczył swoich apostołów i Nas przez ewangelię wiary. On to przeżył, doświadczył sam poruszał się w wierze i dzięki temu jest "świadkiem wiernym i prawdziwym". Już o tym pisałem, ale widać dobrze to odświeżyć :) Co za tym idzie, zamiast wierzyć, że cuda zaczną się dziać same z siebie, trenujmy swoją wiarę, oczekujmy, że w imieniu Jezusa także i my jesteśmy zdolni uzdrawiać, wskrzeszać "Łazarzy" czynić cuda. Mamy jako wierzący ducha Chrystusa i przez to odzyskaliśmy panowanie nad tym światem kosztem szatana, który stał się panem tego świata, gdy skusił Adama i Ewe w ogrodzie Eden. Moje poprzednie posty się ze sobą wiążą i każdy nawołuje do wydawania "OWOCÓW WIARY".
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Herbert » Pn wrz 18, 2017 07:08

Maciej napisał(a):Chce udowodnić, że Chrystus nie wiedział wszystkiego, nie znał doskonale przyszłości, prócz tego co było zapisane w piśmie i tego co objawił Mu Duch Święty. Innymi słowy Jezus chodził w WIERZE i nie był hipokrytą gdy uczył swoich apostołów i Nas przez ewangelię wiary. On to przeżył, doświadczył sam poruszał się w wierze i dzięki temu jest "świadkiem wiernym i prawdziwym".


Maciej, ten stary spor dotyczy kwestię samoświadomości Chrystusa. Pochalcedoński kompromis między monofizytami a nestorianami w postaci monoteletyzmu ("dwie natury, ale jedna wola") nie znalazł uznania i został potępiony.
Więc uważaj, żebyś i ty nie popełnił błędu "jednej woli" (monoteletyzmu jakby w drugą stronę):

"Monoteletyzm (od stgr. μόνος monos "jedyny" i θέλω thelo "chcę, mam wolę") – pogląd w teologii chrześcijańskiej z VII w., według którego Chrystus, zarówno w swojej naturze boskiej, jak i ludzkiej, kierował się jedną wolą."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Monoteletyzm

"W oparciu o zasadę jedna wola/jedna natura, szósty sobór powszechny, czyli Konstantynopolitański III (680-681), ogłosił uroczyście orzeczenie, że w Chrystusie są nie tylko dwie natury, ale także dwie wole, które jednak działają w pełnej zgodzie w jednej Osobie."
http://www.opoka.org.pl/slownik/ltk/monoteletyzm.html
Herbert
 
  

Re: hipokryzja czy wiara?

Postprzez Maciej » Pn wrz 18, 2017 08:46

Nazywaj to jak chcesz Herbert. Podałem na przykładzie samej Biblii jaka jest prawda. Żaden sobór nie powinien przeczyć Biblii. Chcieliście cytaty, to znalazłem cytaty. Dla mnie sprawa jest jasna. Chrystus chodził w wierze.

Tak, pycha przeze mnie przemawia. To nie ja znalazłem, tylko Duch Święty tak pokierował, że te cytaty same do mnie trafiły.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron