Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Katarzyna82 » So lut 04, 2017 22:54

Win32 napisał(a):Katarzyno, najlepiej na Twoje pytania odnośnie aniołów odpowie artykuł nieżyjącego już naszego przewodnika duchowego na tym forum - Ks.radcy Jana Grossa. Oto link : http://wspolnota.konfesyjni.pl/doprzecz ... olowie.pdf
Życzę dobrej lektury.
Win32



Dziękuję bardzo :-)
Katarzyna82
 
Posty: 13
Dołączył(a): N sty 08, 2017 23:26
wyznanie: protestanckie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Anna Maria » N lut 05, 2017 18:01

Win32
myśle, ze należałoby jak najczęściej cytować na tym portalu artykuły i pisma ks,radcy Jana Grossa, bo to chyba jedyny w obecnej chwili autorytet w kwestii konserwatywnego luteranizmu. Szkoda, że ks. Jakub Retmaniak nie kontynuuje swego interesującego cyklu.
W SŁOWIE I MYŚLI 1/2012 jest świetny artykuł ks. Jana Grossa: "Czym dla mnie jest tożsamość luterańska?"
Niestety, nie mam skanera.
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Anna Maria » N lut 05, 2017 22:26

Win32,
zaszło nieporozumienie.... Ja ten numer SLOWA i MYSLI mam. I artykul znam. Chciałam go tylko opublikować tutaj, myslę, ze byłby interesujący nie tylko dla luteranów, ale również dla tych, którzy zamierzają wstąpić do naszego Koscioła.

Obawiam się, że za parę miesięcy (w kwietniu będą obrady nowego Synodu) i możemy się dowiedzieć o połączeniu KEA i KER, i tego "konfesyjnego luteranizmu" (np. ks. Retmaniaka} nie będzie już gdzie w naszym kraju praktykować ......
Anna Maria
 
Posty: 89
Dołączył(a): So sty 14, 2017 15:00
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez James » Wt maja 09, 2017 16:38

Tak sobie myślę: Jeśli człowiek ma anioła stróża, to jak wyjaśnić tragiczne w skutkach wypadki czy tego typ zdarzenia? Gdzie był anioł stróż?
James
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 09, 2017 10:29
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Aniołowie w rozumieniu krk i luteran

Postprzez Elżbieta » Wt cze 20, 2017 23:46

Bóg to nie koncert życzeń, nie można pytać o to gdzie wówczas był. Chcesz, by to On zapytał Ciebie gdzie jesteś i dlaczego znając nauki Jego Syna, nie idziesz za Jezusem, a szukasz swoich dróg
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron