Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam:)

Witam:)

Postprzez Ania'84 » So lut 11, 2012 19:59

Witam wszystkich serdecznie:). Pojawiłam się tutaj nie bez przyczyny - od dłuższego czasu noszę się bowiem z myślą odejścia od Kościoła Katolickiego. Moje sympatie religijne są bardzo bliskie Kościołowi Ewangelicko-Augsburskiemu dlatego też...jestem tu. Szukam odpowiedzi na pytania pojawiające się w mojej głowie, chciałabym także wiedzieć więcej niż wiem - a jestem dopiero na początku swojej drogi ku Bogu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie w ten mroźny, zimowy wieczór:).
Ania'84
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lut 11, 2012 12:29
Lokalizacja: Chełm (Włodawa)
wyznanie: (jeszcze) rzymsko-katolickie
  

Re: Witam:)

Postprzez Elżbieta » So lut 11, 2012 20:20

Witaj! Pytaj śmiało, a my w miarę naszych możliwości postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam:)

Postprzez Tomasz » So lut 11, 2012 20:35

Również witam serdecznie :)

Na forum spotkasz osoby, które są w podobnej sytuacji jak również takie, które konwersję mają już za sobą. Pytaj śmiało - zawsze staramy się pomóc.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam:)

Postprzez Paweł » So lut 11, 2012 22:12

Witaj :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Witam:)

Postprzez Vojtas » So lut 11, 2012 23:03

Ania'84 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie:). Pojawiłam się tutaj nie bez przyczyny - od dłuższego czasu noszę się bowiem z myślą odejścia od Kościoła Katolickiego. Moje sympatie religijne są bardzo bliskie Kościołowi Ewangelicko-Augsburskiemu dlatego też...jestem tu. Szukam odpowiedzi na pytania pojawiające się w mojej głowie, chciałabym także wiedzieć więcej niż wiem - a jestem dopiero na początku swojej drogi ku Bogu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie w ten mroźny, zimowy wieczór:).

Witaj:)
Widziałem że byłaś na forum.protestanci.info
Ja też tam kiedyś byłem. Odszedłem. Mam dwóch oponentów: z jednej strony KRK a z drugiej fundamentalistycznych protestantów.Zdecydowanie wole bardziej trzymać z luteranami
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Witam:)

Postprzez Agnes » N lut 12, 2012 07:58

Witaj, Aniu :)
To forum działa w sumie od niedawna, ale jest bardzo prężne. Można znaleźć tu dużo informacji i wsparcia. Można ciekawie podyskutować.
I tak jak Tomasz napisał, wielu z nas to osoby po konwersji (ja na przykład :wink: ) lub przymierzające się do niej.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam:)

Postprzez Tomasz » N lut 12, 2012 14:10

Forum działa prężnie już od dwóch lat :)
W zasadzie jesteśmy jedynym forum o profilu czysto luterańskim.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam:)

Postprzez Ania'84 » N lut 12, 2012 14:59

Zgadza się, Vojtas, zajrzałam tam ale po zapoznaniu się z zamieszczonymi postami stwierdziłam, że to jednak nie to czego poszukuję. Poza tym szukałam profilu o stricte luterańskiej wymowie. Denerwuje mnie ten libertyński stosunek do wiary ludzi którzy tam przebywają, on jest bardzo podobny do katolickiej mentalności. Szukam konserwatyzmu w wierze i tego czego brakuje mi u katolików: szczerości wyznania i konsekwencji w dążeniu do Boga, a nie tylko wybiórczego traktowania obranej religii.

Od wczoraj siedzę przed monitorem laptopa i czytam od deski do deski wszystkie zamieszczone przez Was posty. Muszę przyznać, że znalazłam odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań. Myślę, że niedługo wezmę aktywniejszy udział w proponowanych przez Was dyskusjach.

Swoją drogą, kilka lat temu nie przypuszczałabym nawet że zacznę myśleć o odejściu od KRK, w którym przecież zostałam wychowana. Nigdy też nie byłam nadmiernie religijna, a uczęszczanie do Kościoła traktowałam jako przykry obowiązek. Moje zniechęcenie przypieczętowało to wszystko o czym się czyta i co widzi się wokół Kościoła Rzymskokatolickiego. No i studia które zaczęłam na KUL-u i z których uciekłam po pół roku, żeby kontynuować je, ale już gdzie indziej. Moje religijne przebudzenie nastąpiło ku mojemu zaskoczeniu po przypadkowej wizycie w świątyni augsburskiej i po nabożeństwie które miało tam miejsce. Ja - osoba mało religijna, zaczęłam ku własnemu zaskoczeniu poszukiwać Boga.

Pozdrawiam serdecznie
Ania'84
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lut 11, 2012 12:29
Lokalizacja: Chełm (Włodawa)
wyznanie: (jeszcze) rzymsko-katolickie
  

Re: Witam:)

Postprzez Elżbieta » N lut 12, 2012 16:10

Bardzo mnie cieszy Twoje oświadczenie i życzę wytrwałości w przebrnięciu tego całego materiału :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam:)

Postprzez Aleksander » N lut 12, 2012 17:39

Witam serdecznie.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości