Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Powitanie

Powitanie

Postprzez Friedrich » Pt sie 25, 2017 09:51

Witam wszystkich serdecznie,

cieszę się z istnienia tego forum i innych stron konfesyjnych luteran w polskim Internecie. Trafiłem tu po długiej duchowej wędrówce podczas której tylko wiara w dobrego Chrystusa pozwala nie ustać w drodze do Niego i Jego Kościoła. A teraz jestem tutaj, czytam łapczywie i dziękuję Bogu.
Friedrich
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr maja 31, 2017 15:24
wyznanie: poszukujący chrześcijanin
  

Re: Powitanie

Postprzez Aleksander » Pt sie 25, 2017 10:00

Witaj.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Powitanie

Postprzez Maksymilian » So sie 26, 2017 11:26

Cieszymy się z Twojej obecności :)
Maksymilian
 
  

Re: Powitanie

Postprzez Elżbieta » So sie 26, 2017 19:30

Witaj na naszym forum, mam nadzieję, że będzie nam się dobrze pisało
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Powitanie

Postprzez Friedrich » Wt paź 31, 2017 13:24

Dziękuję za miłe słowa :)

Na razie napiszę tyle, że niesamowitym odkryciem jest dla mnie wiara oparta nade wszystko o Biblię. Słowo Boże jest tu fundamentem, źródłem niewzruszonej pewności. Jakże to odległe od systemu, w którym tkwiłem przez długie lata, gdzie o wierze decydują walki dworskich koterii i uniwersyteckie dysputy... Wyzwolenie z tej plątaniny i zwrócenie wprost ku Zbawicielowi jest niesamowite.
Friedrich
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr maja 31, 2017 15:24
wyznanie: poszukujący chrześcijanin
  

Re: Powitanie

Postprzez Zofia » Wt paź 31, 2017 19:00

Skasowałam post. Zofio, czemu napadasz na człowieka. To jest dopiero drugi post tego użytkownika.
Każdy ma prawo do swoich poglądów, zwłaszcza poszukujący. Ty sama jesteś od wielu już lat w tym Kościele, a jednak nadal nie znalazłaś swojej drogi, nadal szukasz, a Twoje poglądy trudno nazwać luterańskimi, mimo posiadanej przez Ciebie wiedzy. Traktujemy Ciebie jak poszukującego, proszę więc Ty również zwracaj się odpowiednio do pozostałych uczestników. Przekroczyłaś regulamin.
Elżbieta
Zofia
 
  

Re: Powitanie

Postprzez Zofia » Cz lis 09, 2017 17:57

Elżbieto,
ok, masz racje, mój post był nieuprzejmy i przepraszam Friedericha.

Natomiast Twoja ocena mojej Wiary nie jest, niestety, trafna, więc pozwole sobie cos tu wyjaśnić. Przez ponad 20 lat byłam w Kosciele luterańskim, żyłam wiarą luterańską i nic mi w niej nie brakowało. Zwątpienie nastąpiło jakies dwa lata temu, kiedy KEA wstąpił na droge liberalizacji swojej doktryny, odchodząc od "Konfesji Augsburskiej", czyli podstawy tego Koscioła. Jasne się stało, że KEA przyjmuje doktrynę ewangelickiej liberalnej teologii, niewiele mając już wspólnego z teologią Lutra. (prof. Wojciechowska, czy dr Chwastek są tego świadectwem). W tej sytuacji zaczęłam się zastanawiać nad powrotem do katolicyzmu, stąd moje komentarze, zapytania, etc. Po prostu szukam nowej drogi, ponieważ obecny trend KEA jest dla mnie rozczarowaniem .....
A w chwili obecnej to nowe "otwarcie ekumeniczne" KEA na najgorszy odłam tzw. otwartych katolików, skupionych wokół Tygodnika Powszechnego i KIKu (akceptacja dla homo-gender, aboracji, eutanazji) świadczy o wyraźnym skręcie KEA w stronę po prostu lewicującego liberalizmu, czyli LEWACTWA .... Jak pozostać w takim Kosciele, jeżeli się poważnie traktuje swoja Wiarę...?

A Ty Elzbieto skasowałas ten mój ostatni dłuższy komentarz.... Wiec po co własciwie jest ten portal KONFESYJNI i komu ma służyć....?
Zofia
 
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości