Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dzień dobry wszystkim

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Witold » Cz gru 03, 2015 15:18

proszę wskazać przekręcenia. może czegoś nie zrozumiałem. Gdy pisałem że krk zatajał i fałszował Prawdę, nie zgodziłeś się ze mną, powiedziałeś że przesadzam.
Jeszcze raz tylko zapytam: czy błędy krk które przytoczyłem błędami są, czy to Kalwinowi z Lutrem się coś pomyliło i nieomylność papieża, sprzedaż odpustów i przymusowy celibat to praktyki zacne?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Cz gru 03, 2015 15:20

Elzbieto wiem co Biblia mówi o osadzaniu , Ja osądzam Religię a nie poszczególne osoby, chociaż w dawnych zborach było praktykowane osądzanie
1Kor 14:24 bw "Lecz jeśli wszyscy prorokują, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły wierny, wszyscy go badają, wszyscy go osądzają,"
Nie bywało tak ze pedofile byli biskupami itp, Znam też stanowisko Jezusa , kazał sądzic ale sprawiedliwie nie z pozorów
J 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Jesli nie osadzisz braci to nie wiesz kto robi krecia robotę w zborze
1Kor 5:11 bw "Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali."
Jak mozesz odrzucić jakiegoś nieuczciwego brata jeśli go najpierw nie osądzisz , ja osadzam katolików jako bałwochwalców jednakże uważam wielu za nieświadomie zwiedzionych i to jest zgodne z Biblią dlatego odrzucam ten kościół. Moge conajwyżej głosić im Ewangelie której nie znają.
1Kor 5:12 bw "Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze?"
1Kor 5:13 bw "Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie."
1Co 6:2-4 bw "(2) Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze? (3) Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe? (4) Jeśli macie do osądzenia zwykłe sprawy życiowe, to czemu powołujecie na sędziów tych, którzy w zborze się nie liczą?"
Tak że znam bardzo dobrze stanowisko Biblii co do sądzenia i wiem czemu służy to osadzanie , nie jest to zwykłe sądzenie z pozorów żeby kogoś ponizyć takie co wynika z pychy ale jest to osądzanie dla dobra ogółu żeby Zbór był świety bo zbór to oblubienica Baranka , czysta i nieskalana a nie banda pedofilów i bałwochwalców , dlatego właśnie Luter chciał oczyscić kosciół dlatego była reformacja bo wąłśnie osądzono Religię KRK że zeszła na manowce. Ja nie jestem matołem i bardzo dobrze rozumiem że jestem w ciele i że jestem skarzona mam naturę grzeszną i potrzebuję wstawiennictwa i orędownictwa Jezusa codziennie i codziennie muszę pokutować z tego że zawsze cos nie tak zrobię ale zależy mi właśnie zeby koscioły protestanckie nie dały sie zmanipulowac w Ekumenię ,żeby nie stały sie letnie co akceptują u braci którzy się nazywaja sami chrzescijanami zła tak jak niektórzy chcą zamknąc oczy na bałwochhwalstwo w KK i żeby o tym nie mówić nie krytykować , a tu tłumy ida na zatracenie szeroka drogą uprawiajac bałwochwalstwo a my zamiast protestować jak na protestanta przystało jesteśmy liberalni itolerancyjni tym samym zgadzajac sie na zaglade braci z innych wyznań. Taka postawa nie jest postawa biblijną i wszyscy reformatorzy sie w grobie przewracaja bo życie oddawali mordowani Przez KRK a teraz Ekumenia z kultem Maryjnym, Alians Ewangeliczny itp. Witoldzie KRK sie nie zmienił to pozory , chce odzyskać władze i zbratać sie z innymi religiami nawet niechrzescijańskimi , Całe to przedstawienie co odprawia ten Jezuita Borgolio ma właśnie słuzyc połączeniu wszystkich religii pod władzą papieża nie łudź sie jak spojrzysz na całą historię Papiestwa to zauwazysz że nagle wielkie przebudzenie i powrót do Biblii, nie ma proroctwa o tym a raczej o wielkim zwiedzeniu nie daj sie nabrać bo jednoczesnie rozwija sie coraz bardziej bałwochwalstwo i wszystko jest obliczone na graniu na emocjach , nastroju itp a Jezus na szarym końcu. Nie daj sie nabrać tym wielkim tłumom to zwiedzenie i szeroka droga . Ja w kazdym razie juz wybrałam że ni pójdę nigdy na kompromis z zadnym fałszem, bo albo jest sie z Jezusem albo z fałszem i ojcem kłamstwa nie istnieje inna droga . Mimo ze zawsze będzie taka postawa przesladowana bo Jezus to przewidzał. Wybaczcie wiec ze nie przyklasnę Ekumenii i zło nazwę złem a dobro dobrem.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Cz gru 03, 2015 15:39

Witoldzie, w tej dyskusji nie zamierzam cię przekonywać do moich racji, chociażby z tego powodu że całkowicie różnie interpretujemy ogólne chasła "rzucane na stół". Być może potrzebne jest I wiele więcej czasu. Jednak bardzo zależy mi na uzyskaniu twojej zgody na to, żeby w naszym środowisku mogli być ludzie razem, nawet jeśli nie prezentują tak radykalnie różnić oraz nie uważają, że stosują "pogmatwanej" hermeneutyki.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Cz gru 03, 2015 15:46

Obrazek
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Cz gru 03, 2015 16:11

magda napisał(a):Obrazek

Taki plakat już wystawia, chyba, każda denominacja kościelna mając na myśli siebie jako po tej właściwej stronie. Opowiem krótką historyjkę na ten temat. Kiedy rozpoczynałem pracę misyjną w Legnicy. Poszedłem odwiedzić wszystkie Kościoły w mieście i przedstawić się. Do jednego ze zborów przyszedłem trochę za wcześnie na wieczorne nabożeństwo. Stwierdziłem, że pospaceruję w okolicy. Przy drzwiach wejściowych pojawił się pan, który bez przedstawienia się oznajmił mi : "proszę nie odchodzić Prawda jest tylko u nas!".

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Grzegorz » Cz gru 03, 2015 16:18

Ja przepraszam bardzo, ale w czym dokładnie przejawia się „Ekumenia z kultem Maryjnym”? Naprawdę nie kojarzę, aby jakikolwiek pastor/duchowny protestancki oddawał się kultowi maryjnemu w ramach dialogu ekumenicznego. To pierwsza uwaga.
Druga uwaga - obawiam się, że autor zalinkowanego obrazka nie ma nic wspólnego z Chrystusem tylko z chamskim antyklerykalizmem, a o ruchu zielonoświątkowym ma pewnie niewiele lepsze zdanie niż o papistach. Zakładam, że nie zauważyłaś podpisu na obrazku, który drwi z Marii.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Cz gru 03, 2015 16:21

Magdo i Witoldzie, to forum jest jednak nieco inne niż pozostałe. Nie jest naszym celem tworzenie bojówek wojujących. My chcemy pomagać ludziom szukających swojej drogi. Całkowicie nie odpowiada mi atmosfera panująca na protestanci pl, czy czymś podobnym i nie chcę by tu było podobnie. Proszę więc o więcej powściągliwość w wypowiedziach bo będę zmuszona zamknąć temat.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Cz gru 03, 2015 16:57

Czy jeak Jezus mwił do faryzeuszy "Plemie żmijowe" To też bys mu zamknęła temat myślę że tak bo albo sie jest po stronie prawdy albo po stronie zła a ty chcesz tu zachować jakąs 3 stronę a tak się nie da bo nie można być letnim . Nie pomożesz nikomu przymykajac oko na zło w jego kościele na fałsz dla uzyskania spokoju bo nie będzie to pokój Boży a pozory. Co do obrazka nie zauważyłam tego napisu jest zbyt drobnym druczkiem, ten obrazek to oczywiście zart ale bardzo realny bo jest wieksze zapotrzebowanie na pozory i dobry miły nastrój niz na prawdę, Tak właśnie wygląda obecny stan chrześcijaństwa. Częśc w ogóle sie nad tym nie zastanawia bo jest całkiem zwiedziona a część niestety wie jak jest ale woli dla swiętego spokoju przymknąć na to oko. Niewielu znajduje właściwa drogę
Mt 7:14 bw "A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."
Dlatego prawdy bym szukała tam gdzie jest niewielu , żyjemy juz w czasach ostatecznych a niedługo przyjdzie Jezus , nie śpijmy jak te głupie panny a póki czas idżmy kupić olej do naszych lamp jeśli go nie mamy. Czuwajmy bo jest nas niewielu Pan Jezus nawet sie zastanawiał czy w ogóle będą jacyś chrzescijanie na ziemi jak przyjdzie , czyli te tłumy to nie chrzescijaństwo i nazwijmy to po imieniu to szeroka droga
Łk 18:8 bw "Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" Czy sobie zdajecie sprawę z tego o czym tu mówi Jezus? To bardzo wazne bo to oznacza ze chrześcijaństwo w wiekszosci jest na manowcach i trzeba właśnie walczyc i być gorącym a nie letnim. Bo to nie jest klub wzajemnej tolerancji z przymykaniem oka a walka na śmierc i zycie z panem tego świata ciemnsci, a on nie ma litości bo ma krótki czas i chodzi w koło jak lew ryczący chcąc pochłonać kazdego z nas,. Właśnie trzeba walczyć i wyrywać ludzi z fałszu i szerokiej drogi.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Cz gru 03, 2015 17:07

Magdo, czemu nie działasz na swoim forum, a przychodzisz do innego Kościoła i usiłujesz zaprowadzać swoje porządki?
Przypominam że tu jest forum luterańskie a nie zielonoświątkowe, uszanuj to proszę.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez blaisee » Cz gru 03, 2015 17:21

Przepraszam, ale znam wielu zielonoswiatkowcow. I nie wiem na ile mozna nazwać poglady magdy zielonoswiatkowymi, Chyba ze z jakiejs radykalnej denominacji :?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości