Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dzień dobry wszystkim

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Pn gru 07, 2015 16:44

Wuka, po części rozmawiamy o różnych rzeczach. Wzrastanie w wierze jest bardzo trudne w takich warunkach i dlatego pojawiły się inne Kościoły.
Jednak trzeba trzeźwo ocenić drugą stronę: to co teraz się dzieje w kościołach protestanckich. Można określić jednym słowem PORAŻKA. Poznałem również ludzi, którzy utracili wiarę właśnie w kościołach protestanckich.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Kamil_Stuttgart » Wt lut 16, 2016 17:19

Dzien dobry Wszystkim! Nazywam się Kamil, mam 32 lata. Od 4 lat mieszkam na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Jestem ewangelikiem. Należę do Towarzystwa zajmującego się historią Kościoła Ewangelickiego w Wirtembergii (Verein für württembergische Kirchengeschichte) z siedzibą w Stuttgarcie i Towarzystwa Polsko-Niemieckiego o/Poznań. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Tłumacz wydanej w 2014 „Kroniki Lubomierza“.
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 17:16
Lokalizacja: Stuttgart
wyznanie: luteranin
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Witold » Wt lut 16, 2016 17:23

Witaj Kamilu! Twoja wiedza może być nam przydatna jeśli tylko będziesz się nią chciał podzielić :D

Miłego korzystania z forum!
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Wt lut 16, 2016 17:40

Witaj.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Kamil_Stuttgart » Wt lut 16, 2016 20:56

Dziekuje. Zrobie, co w mojej mocy. O jedno prosze - wyrozumialosc w sprawie braku polskich liter, klikam z laptopa o niemieckiej klawiaturze. Obecne polskie litery w tekscie wstawiam opcja Wstaw w Wordzie, ale przy dluzszych wypowiedziach kompletowanie polskiego tekstu trwa wieki...Co do wiedzy, postaram sie podzielic nia z Panstwem. Czytam watki forum, prowokuja do ad vocem :) Serdecznie pozdrawiam!
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 17:16
Lokalizacja: Stuttgart
wyznanie: luteranin
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr lut 17, 2016 09:24

Witam na naszym forum. Cieszę się, że chcesz się podzielić swoją wiedzą, sądzę, że niejednokrotnie bardzo się przyda.
Jeżeli chodzi o kłopoty z pisaniem, to obiecuję w miarę możliwości poprawiać tekst.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Kamil_Stuttgart » Śr lut 17, 2016 11:36

Dziekuje, Pani Elzbieto! :) Kilka lat temu, podczas mojej wizyty w legnickiej swiatyni, wspomniala Pani o tym forum...Czas mijal a ja jedynie czytalem Panstwa wypowiedzi, od czasu do czasu. Teraz odwazylem sie zalozyc tu konto :) Pozdrawiam serdecznie!
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 17:16
Lokalizacja: Stuttgart
wyznanie: luteranin
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr lut 17, 2016 11:53

Nie wiedziałam że się znamy i rozmawialiśmy. Mogę dla przypomnienia prosić o trochę więcej szczegółów?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Kamil_Stuttgart » Śr lut 17, 2016 17:07

W czerwcu 2014 roku odwiedzilem wraz z rodzicami parafie w Legnicy. Wtedy tez rozmawialismy :) a zona proboszcza wpuscila mnie na organy pochodzace nomen omen z okolic Stuttgartu, czyli miasta, w ktorym mieszkam :D
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 17:16
Lokalizacja: Stuttgart
wyznanie: luteranin
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr lut 17, 2016 17:46

Coś sobie przypominam :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron