Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dzień dobry wszystkim

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Cz gru 03, 2015 22:28

Witoldzie, zrozum, ja nie twierdzę że to co głosi KRK jest najwłaściwsze, jest wiele błędów, ale nie można w ten sposób postępować. Można wszystko powiedzieć, ale trzeba wiedzieć jak, nie można nikogo obrażać i obrażaniem do niczego nie dojdziemy. Z całą pewnością więcej można osiągnąć spokojem i sposobem wypowiedzi. To co tu było, niczemu nie służyło i nic dobrego by to nie przyniosło
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez wuka » So gru 05, 2015 13:50

Ja natomiast,obserwując spory /na różnych forach/ pomiędzy poszczególnymi Kościołami,denominacjami, wierzącymi nawet z tej samej denominacji, jestem zupełnie zagubiona i zniechęcona do każdego kościoła. Czytam artykuły,słucham kazań i pytam siebie,czy o to Jezusowi chodziło? Czy to jest to,o czym On mówił,że nie pokój a miecz przynosi?/parafrazuję-wszyscy znamy tekst dosłowny-Mt 10,36/.
Mówi się też,że katolicy /niektórzy?/ będą zbawieni. Pytam więc, jaki sens utrudniać sobie życie i szukać czegokolwiek w protestantyzmie? Co trzeba zrobić,aby być katolikiem z grona tych zbawionych.
wuka
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn lis 23, 2015 12:16
wyznanie: protestant
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » So gru 05, 2015 14:56

Rozumiem Ciebie, , z całą pewnością Jezus nie chciał takiego rozbicia, ale cóż, każdy szuka Boga po swojemu i każdy jest zupełnie przekonany, że jego postrzeganie Boga jest najwłaściwsze. Ty jeszcze swego miejsca nie znalazłaś, ale z całą pewnością kiedyś znajdziesz. W każdym razie trzymanie się na uboczu nie jest właściwe
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Witold » Pn gru 07, 2015 10:54

wuka napisał(a):Mówi się też,że katolicy /niektórzy?/ będą zbawieni. Pytam więc, jaki sens utrudniać sobie życie i szukać czegokolwiek w protestantyzmie? Co trzeba zrobić,aby być katolikiem z grona tych zbawionych.


No właśnie, skoro sami protestanci zaciekle bronią KRK ;-)
Nie spiesz się z decyzją. Czytaj Biblię i módl się. Sądzę że każde wyznanie jest uwikłane w błędy doktrynalne ale to nie znaczy że mamy dać sobie ze wszystkim spokój i trwać jak najdalej od światła.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez wuka » Pn gru 07, 2015 11:13

Problem w tym,Witold,że ja bardzo długo już jestem zupełnie poza jakąkolwiek denominacją,kościołem,zborem. Co z tego,że Biblię czytam od wielu lat,słucham w internecie kazań,wykładów,czytam książki,interpretacje itd.itd.
Poza światem też właściwie jestem,ot taka sama na maxa :mrgreen:
Bardzo bym chciała otrzymać pełną i wyczerpującą odpowiedź na to pytanie: Co trzeba zrobić,aby być katolikiem z grona tych zbawionych.
Pytam z czysto praktycznego powodu,bo katolicki kościół mam blisko /stosunkowo/ i nie miałabym problemu z dotarciem,ale...no właśnie, w moim przekonaniu albo-albo. Albo się przyjmuje wszystkie nauki jakiegoś Kościoła i z całym przekonaniem je popiera i praktykuje albo się odchodzi. Nie można być trochę protestantem i trochę katolikiem i wmawiać sobie ,że wszystko jest w porządku,bo nie jest.
Tak samo,jak nie można być trochę w błogosławionym stanie.
A może się mylę. :?:
wuka
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn lis 23, 2015 12:16
wyznanie: protestant
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Herbert » Pn gru 07, 2015 11:25

Probowalas w Neokatecumenacie? (przy wiekszosci parafii katolickich). Ale ostroznie, zob. moj watek w dziale Inne wyznania.
Herbert
 
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Pn gru 07, 2015 12:20

Wuka, KRK jest Kościołem chrześcijańskim, w którym głoszona jest Ewangelia i udzielane sakramenty. Tak są w nim głoszone nauki nie zgodne z Pismem Świętym które powstały w historii Kościoła. Jednak w innych kościołach też są nauki nie zgodne. Tak nie wszystkie sakramenty są sakramentami. Przystępując do eucharystii dostanie się tylko połowę tego co sam Pan Jezus przekazał spożywać, czyli tylko chleb. Jednak wiele kościołów protestanckich nie wiadomo z jakiego powodu też nie udzielają wina, lecz wodę wymieszaną z syropem. To jest takie same zaniedbanie jak dostanie tylko połowę. W ostatecznych rozrachunku na to samo wychodzi. Tak, trzeba uważać na praktyki "czci" świętym. Jednak niebezpieczeństwo wynika raczej z całkowitego zaniedbania właściwego nauczania jak biblijne możemy wyrażać cześć świętym. Więc w każdym kościele, gdzie jest głoszona Ewangelia i sprawowane są sakramenty ( chrztu i eucharystii) jest dostęnę zbawienie ofiarowane przez naszego Pana.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Witold » Pn gru 07, 2015 13:22

tylko czy w każdym kościele jest głoszona ta sama Ewangelia?
Sakramenty i czytania Pisma są wszędzie ale przypuszczam że osoby zwiedzione przez wiele różnych nauk może mieć utrudnione zbawienie.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Aleksander » Pn gru 07, 2015 14:12

Tak, Witold, zgadzam się z tobą, może być zwiedziona przez to że nie wysłucha czytań i nie wsłucha się w liturgię i modlitwy. Nadgorliwi i słabo wykształceni w znajomość Pisma Świętego i teologii jako takiej księża wciąż powtarzają i praktykują "bzdury" na temat kultu Marii. Tylko że słabo wykształconych pastorów nie jest mniej, którzy powtarzają "bzdury". Na dodatek usunęli liturgię oraz modlitwy liturgiczne ( mądrość Kościoła powszechnego).

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez wuka » Pn gru 07, 2015 16:30

Herbert napisał(a):Probowalas w Neokatecumenacie? (przy wiekszosci parafii katolickich). Ale ostroznie, zob. moj watek w dziale Inne wyznania.

Sprawdziłam w wiki i stanowczo mówię NIE, to absolutnie nie dla mnie.
pastor Aleksander

Pastorze,żeby tylko o to pół Komunii :lol: chodziło. Ale mam wrażenie,że tam głosi się innego Jezusa, Jezusa eucharystycznego,nad którym każdy ksiądz ma władzę Go sprowadzić na ołtarz i zamknąć w tabernakulum /oburzająca wypowiedź kard.Wyszyńskiego/, tam wszystko poddane jest Maryi, tam trzeba wierzyć dokładnie w każdą "prawdę",którą KrK do wierzenia podaje,tam wynosi się nauki ludzkie ponad Pismo św., a jak coś się nie zgadza z Pismem to tym gorzej dla Pśw. :roll: ,zawsze można jakieś zdanie wyrwać z deuterokanonicznych byle pasowało :(
To mnie martwi i przeraża. Kilka lat temu próbowałam wrócić,ale skończyło się fiaskiem. Jeden ksiądz tolerował moje poglądy inny nie /o maryjność się rozbiło/ i doprawdy nie wiem co mam z sobą zrobić.
Zazdroszczę ludziom "prostym",którzy myślą,że co ksiądz powie to jest święte,klepią te swoje pacierze do śmierci w prostocie serca i pewnie są zbawieni,bo nie poznali niczego innego.Problem mają ci,którzy znają Słowo Boże i widzą w jakiej opozycji do niego stoi KrK.
wuka
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn lis 23, 2015 12:16
wyznanie: protestant
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron