Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dzień dobry wszystkim

Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 11:37

Przyszłam tu z forum protestanckiego i mam nadzieję trochę z wami pobyć, Jestem protestantką, zwięzałam się trochę z kościołem Jezusowym ale jak jestem w Warszawie to bywam u Zielonoświatkowców na Siennej, Jestem z Radomia a tu nie ma Zielonoświatkowców wiec bywam tam rzadko. Najczęsciej bywam na misji amerykańskiej dla Bezdomnych tu w Radomiu . Byłam na forum protestanci.pl przez 3 lata ale teraz tam jest pełno ateistów co obrażają słowo Boze i katolików wiec na trochę uciekłam.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr gru 02, 2015 12:35

Witam serdecznie. Mam nadzieję że zauważyłaś że to jest forum luterańskie a nie ogólnie protestanckie, więc my tu rozmawiamy z perspektywy naszego wyznania. Jeżeli Ci to odpowiada to zapraszam do pisania. Chciałam również zauważyć że protestant to nie jest konkretne wyznanie bo Kościół Luterański jest również kościołem protestanckim.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Matthew.Trusting » Śr gru 02, 2015 13:07

magda napisał(a):(...)teraz tam jest pełno ateistów co obrażają słowo Boze i katolików wiec na trochę uciekłam.


Z powyższego kontekstu można odczytać, że katolik = zły ;-)
A na poważnie, wiem jak "otwarci" na ekumenizm potrafią być ci, do których formalnie jeszcze należę :) Na szczęście nie wszyscy są tacy, chociaż jest ich zdecydowana mniejszość.
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 14:03

Zauwazyłam Elżbieto i wąłsnie chcę sie czegos dowiedzieć i zadaję pytania, muszę najpierw ustalić jakie są róznice w tym w co wierzycie a moją wiara żebym mogła zdecydować ze chce tu być, poza tym chcę coś wiedzieć o lLuteranach a najlepiej chyba u źródła sie dowiem. Co do KRK to dla mnie nie jest to kościół Jezusa a jakaś sekta Maryjna pełna okultyzmu z historią taka że włos sie jeży na głowie jak sie ją czyta wiec nie chcę mieć z tym nic do czynienia. Muszę was uprzedzic ze mam dysortografię i czasem przestawiam litery , bardzo was za takie błędy przepraszam. przepraszam ze tu w tm temacie pytam ale nie przychodza mi powiadomienia o odpowiedzi jak mam sobie takie powiadomienia zapewnić?
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr gru 02, 2015 14:17

Jeżeli chcesz się czegoś o nas dowiedzieć to najlepiej poczytaj nasze Księgi Wyznaniowe.
Co do śledzenia wątków na razie nie mogę nic powiedzieć bo piszę z telefonu i tu nie mam wszystkich funkcji. Mnie samej takie śledzenie nie było nigdy potrzebne bo i tak muszę pilnować całego forum. Wieczorem zobaczę w komputerze i Ci odpowiem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Matthew.Trusting » Śr gru 02, 2015 15:16

magda napisał(a): Co do KRK to dla mnie nie jest to kościół Jezusa a jakaś sekta Maryjna pełna okultyzmu z historią taka że włos sie jeży na głowie jak sie ją czyta wiec nie chcę mieć z tym nic do czynienia.?


To muszę Ci powiedzieć, że Twoja wiara powstała właśnie dzięki tej sekcie, jak to określasz, bo gdyby nie było katolicyzmu - nie byłoby protestantyzmu :)
Idąc dalej w rozważaniach - kościół nie może powstać "na gruzach" sekty, tam może powstać tylko inna sekta, tak więc zastanów się w jakim świetle stawiasz tym samym wiarę protestancką.
A co do szeroko pojętego ekumenizmu - z takim podejściem do innych wiar postępujesz dokładnie tak, jak większość katolików, upodabniając się tym samym do nich. Na pewno o to Ci chodzi? :)
Matthew.Trusting
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr lis 25, 2015 17:36
wyznanie: w drodze do KEA
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez wuka » Śr gru 02, 2015 15:21

Witaj,Magda.
Elżbieto, pozwolę sobie odpowiedzieć, bo akurat mam komputer pod ręką.
Magda, wchodzisz w "panel użytkownika"/jest u góry strony,po lewej/,potem-też u góry/ masz "Ustawienia" i tam wyświetli ci się lista z opcjami. Klikasz w kółeczko o powiadomieniach na maila i zapisz/wyślij/. I już. :)
wuka
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn lis 23, 2015 12:16
wyznanie: protestant
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez Elżbieta » Śr gru 02, 2015 15:35

Dzięki Wuka, jestem w pracy i nie mam dostępu do komputera :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 16:29

Matthew.Trusting napisał(a):
magda napisał(a): Co do KRK to dla mnie nie jest to kościół Jezusa a jakaś sekta Maryjna pełna okultyzmu z historią taka że włos sie jeży na głowie jak sie ją czyta wiec nie chcę mieć z tym nic do czynienia.?


To muszę Ci powiedzieć, że Twoja wiara powstała właśnie dzięki tej sekcie, jak to określasz, bo gdyby nie było katolicyzmu - nie byłoby protestantyzmu :)
Idąc dalej w rozważaniach - kościół nie może powstać "na gruzach" sekty, tam może powstać tylko inna sekta, tak więc zastanów się w jakim świetle stawiasz tym samym wiarę protestancką.
A co do szeroko pojętego ekumenizmu - z takim podejściem do innych wiar postępujesz dokładnie tak, jak większość katolików, upodabniając się tym samym do nich. Na pewno o to Ci chodzi? :)

Moja wiara nie powstała dzięki katolicyzmowi a dzieki temu że ktoś spisał ewangelie i listy apostołów . gdyby nie to to modliła bym sie do pomalowanej deski w Częstochowie lub jakieśj bryły gipsu w kształcie Marii i nawet nie wiedziałabym że to obrazża Boga . Nie wiedziałabym o tak wielkim zbawieniu z łaski przez Jezusa i próbowałabym sie zbawić sama lub liczyć na zbawienie przez przynależność do papiestwa. Ale mam tą wiare tez a głównie dlatego ze to Bóg Ojciec pociagnał mnie do Jezusa i otworzył oczy na prawdę, tak wdzieczna jestem Bogu za to ze widzę , rozumiem i nie jestem ślepa . Kto ci powiedział ze na gruzach sekty nie moze powstać kosciół , jeśli by tak było to i KRK nie mógłby powstać . Poza tym od kiedy to protestantyzm powstał na jakiś gruzach , chyba powstał na gruncie Ewangelii a Ewangelie to nie są zadne gruzy ale zywa prawda. Powtarzasz jakieś dziwne slogany ze na gruzach sekty może powstać sekta , wiec wytłumacz mi na jakiej podstawie Biblijnej to mówisz , w którym miejscu Biblia tego uczy, bo moze nie jestem poinformowana o tym to mnie oświec.
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Re: Dzień dobry wszystkim

Postprzez magda » Śr gru 02, 2015 16:35

Wuka nie ma tam powiadomień na maila, tylko powiadomienia jak przychodzi PW
Avatar użytkownika
magda
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 02, 2015 11:30
wyznanie: protestanckie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron