Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam serdecznie!

Witam serdecznie!

Postprzez Lily » So lip 25, 2015 15:48

Dzień dobry i Szczęść Boże!
Jestem tu nowa... urodzona i wychowana w KRK w duchu ekumenicznym (szczególnie w okresie studiów). W swojej wierze miałam wiele upadków, wątpliwości, ale zawsze starałam się żyć uczciwie. Życie tak się ułożyło, że w chwilach trudnych często napotykałam na swojej drodze ludzi i księży z KEA. Nie szukałam ich, po prostu Bóg stawiał ich na mojej drodze.
Od kilku lat nie odnajduję się w moim Kościele, w mojej parafii zupełnie nie widzę dla siebie miejsca... i tak uczciwie - z uwagi na moje poglądy katoliczką nazywać się nie powinnam.
Obecnie mieszkam w małej miejscowości w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim i od jakiegoś ciągnie mnie do protestantów (a dokładniej do KEA).
Znam księży z KEA, ale do tej pory były to kontakty zawodowe - tak się złożyło, że w swojej pierwszej pracy na jedną z pierwszych delegacji zostałam skierowana do jednej z śląskich parafii KEA. I jakie było moje zdziwienie prostotą i szacunkiem dla innych, nawet w sytuacji kiedy miałam inne stanowisko od ks.proboszcza.
Pamiętam też kiedy kilka lat później stojąc na rozstaju w życiu uczuciowym znalazłam w okresie świąteczno-noworocznym "schronienie" u luterańskiej rodziny mojej dobrej znajomej.
Czego tu szukam... pewnie odpowiedzi na wiele budzących się pytań, wątpliwości. Dobrze, że jest takie miejsce :)
Pozdrawiam serdecznie!
Lily
 
Posty: 8
Dołączył(a): So lip 25, 2015 15:02
wyznanie: chrześciańskie
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez Elżbieta » So lip 25, 2015 17:39

Witam Cię serdecznie na naszym forum. Cieszę się, że tu trafiłaś. Jeżeli masz jakieś pytania czy wątpliwości, to wszyscy wspólnie postaramy się w miarę naszych możliwości, odpowiedzieć. Cieszę się również, że masz o nas tak dobre zdanie
Życzę Ci znalezienia tego co szukasz i oczywiście Błogosławieństwa Bożego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez Lily » So lip 25, 2015 19:15

Dziękuję i również pozdrawiam :).
Mam nadzieje, że wkrótce wejdę do jakieś świątyni EA i zatrzymam się na dłużej.
O Waszym Kościele mam bardzo dobre zdanie, podobnie jak moi znajomi.
W KRK też bywały dobre chwile pod względem duchowym i tego dobrego nie zapomnę nigdy, ale odczuwam silną potrzebę zmian.
Ja po prostu albo chce wierzyć i spełniać się we wspólnocie na prawdę, albo wolę nie robić tego wcale. Nie znoszę byle jakości, robienia czegoś dla pozorów, wprost - oszukiwania samego siebie.
Lily
 
Posty: 8
Dołączył(a): So lip 25, 2015 15:02
wyznanie: chrześciańskie
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez Grzegorz » So lip 25, 2015 20:30

Szczęść Boże, witaj!
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez martens » Cz gru 03, 2015 23:28

Witam serdecznie! :) Na początek kilka słów o sobie. Mieszkam od wielu już lat w Wwie, wiek 50+. Mam za sobą okres zwątpień, "ekumenizmu", nawet apostazji. Forum tutejsze podczytuję od kilku miesięcy gdyż zainteresował mnie oldluteranizm, nie w sensie myśli o konwersji, gdyż pewnych założeń teologii luterańskiej nie byłbym w stanie zaakceptować, ale dlatego, że sam czuję się "oldcatholic" (?) i myślę, że z ludźmi innego nawet wyznania (byleby chrześcijańskiego) będącymi wyznawcami tradycyjnych, konserwatywnych wartości nie będzie trudno znaleźć wspólny język. A z pewnością łatwiej niż z tzw. "liberalnymi katolikami".
Nie jest moim tu celem prowadzenie dysput czy polemik dogmatycznych lub teologicznych, mam za to nadzieję dowiedzieć się czegoś bliżej o "sensus lutheranus". O doktrynie wiary mogę sobie poczytać sam w "Księgach Wyznaniowych". W miarę moich (skromnych) możliwości postaram się odpowiedzieć na ewent. pytania dot. doktryny wiary katolickiej (jeśli ktoś zechce mi je zadać)
Miło mi było zauważyć, że nie pozwala się tu (lub temperuje) ataki na "innowierców", tzw. przez mnie "zacietrzewieni ignoranci" też się tu (jak wszędzie) trafiają, ale na ogół nie oni nadają tu ton. Przeważa wzajemny szacunek, chęć wzajemnego poznawania się, ... i może już dość tej wazelinki
Voila!
PS To mój pierwszy wpis, nie znam jeszcze obsługi tego Forum więc troszkę eksperymentuję
martens
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2015 10:16
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KRK sympatyk KEA
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez Elżbieta » Cz gru 03, 2015 23:47

Witaj Martens :D chyba znajdziemy wspólny język :D Zapraszam do pisania. Tu jak wszędzie są różni ludzie , ale staramy się by każdy mógł znalezć to czego poszukuje. Jeszcze raz witam serdecznie :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam serdecznie!

Postprzez Aleksander » Pt gru 04, 2015 00:01

Witaj.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron