Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szczęść Boże!

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Śr sty 14, 2015 19:04

Zapewniam, że nie będziesz miał żadnych problemów - chyba, że ze strony Twojego dotychczasowego Kościoła. Jeżeli już zacząłeś chodzić na spotkania dla sympatyków KEA, to może niegłupie by było, abyś porozmawiał w tej sprawie z księdzem - przynajmniej w mojej parafii przyszli konwertyci rozmawiają o przyjmowaniu Komunii przed przystąpieniem do naszego Kościoła. Oczywiście, że ksiądz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, ale to był by ładny gest z Twojej strony. Z pewnością usłyszysz, że do tego Sakramentu nie zaprasza ksiądz, a sam Jezus Chrystus, a przecież wierzysz w naszego Pana :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr sty 14, 2015 19:55

Oczywiście, nie widzę problemu,żeby odbyć rozmowę z księdzem.Jutro będę na spotkaniu dla sympatyków to będzie okazja :D Z resztą poprzednio już odbyłem krótką rozmowę,choć wtedy chodziło mi o przywitanie się i powiedzenie co mnie sprowadza i jaka jest moja motywacja,że właśnie do KEA przyszedłem.Zgadzam się,że zawsze lepiej zapytać,żeby uniknąć nieporozumień czy niedomówień. Zastanawiam się też jak postrzegane są osoby,które przychodzą na Nabożeństwa nie będąc "oficjalnymi" parafianami? Zastanawiam się tez czy nie było by dobrze tak jak tutaj napisałem wspomnieć,że poważnie myślę o konwersji?
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Grzegorz » Śr sty 14, 2015 21:48

janmp89 napisał(a):Zastanawiam się też jak postrzegane są osoby,które przychodzą na Nabożeństwa nie będąc "oficjalnymi" parafianami? Zastanawiam się tez czy nie było by dobrze tak jak tutaj napisałem wspomnieć,że poważnie myślę o konwersji?


W duzych parafiach raczej nikt sie nie zorientuje czy jestes "oficjalnym" parafianinem czy nie. Nie wiem ilu luteran jest w Poznaniu, ale chyba nie jest to mala parafia. Ale czekaj - komu oprocz ksiedza i osob na spotkaniach chcialbys wspomniec, ze myslisz o konwersji?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr sty 14, 2015 22:43

No właśnie księdzu chciałbym powiedzieć o konwersji i,że chcę się zabrać za przygotowywanie do niej wiedząc,że to wymaga dość długiego czasu,że to nie kwestia miesiąca ale czasem nawet roku
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Śr sty 14, 2015 23:53

Jeżeli zaczniesz chodzić na spotkania, to jest oczywistą sprawą, że myślisz o konwersji :) Jeżeli chodzi o Twoje obawy związane z przyjęciem Ciebie na Nabożeństwie - nie przejmuj się :) Nawet jak by to była całkiem maluteńka parafia, nikomu nie przyjdzie do głowy patrzeć na Ciebie wilkiem :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Cz sty 15, 2015 00:04

To prawda w niedzielę nikt nie robił mi problemów jak przyszedłem na Nabożeństwo :D
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Grzegorz » Cz sty 15, 2015 01:39

janmp89 napisał(a):No właśnie księdzu chciałbym powiedzieć o konwersji i,że chcę się zabrać za przygotowywanie do niej wiedząc,że to wymaga dość długiego czasu,że to nie kwestia miesiąca ale czasem nawet roku



Aa, no to jasne, smialo mow, raczej wszyscy co przychodza na spotkania, o tym mysla.

Swoja droga, wie ktos czy sa jakies statystyki ile osob konwertowalo do KEA w 2014? W Warszawie w minionym roku konwertowalo bodaj 35 osob - 30 do Trojcy i 5 do Wniebowstapienia :) Czyli ok. 1% sposrod wszystkich luteran w Warszawie to zeszloroczni konwertyci.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Cz sty 15, 2015 07:03

O ile wiem, takiej statystyki nie ma, chociaż nie wiem czemu.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Majkel » So sty 17, 2015 15:29

Polecam poczytać najnowszy ZE, w którym jest wywiad z JE bp Jerzym Samcem, w którym to zwierzchnik naszego Kościoła stwierdza, że do KEA w Polsce rocznie wstępuje między 250 - 300 osób w skali całego kraju :wink:
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » So sty 17, 2015 16:53

czy ktoś z was chodzi na Nabożeństwa z własnym śpiewnikiem? Bo kupiłem i zastanawiam się czy brać ze sobą,czy korzystać z tych,które są na regale w kościele? Szkoda mi trochę,żeby ten własny stał po prostu w domu na półce
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości