Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szczęść Boże!

Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr sty 07, 2015 11:10

Mam na imię Jan i pochodzę z Poznania. Od dawna poszukiwałem drogi do Boga. Od dziecka chodziłem do Kościoła katolickiego,ale tam moja wiara nie wzrastała,aż do momentu gdy zainteresowałem się reformacją.Zacząłem czytać częściej Pismo Święte i stwierdziłem,że wiele kwestii w nauczaniu Kościoła Katolickiego nie zgadza mi się z tym czego Jezus uczy nas przez Pismo Święte. Poważnie myślę o konwersji do KE-A i mam nadzieję,że będę mógł wiele się od Was nauczyć :D
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Witold » Śr sty 07, 2015 15:15

może raczej dowiedzieć, bo lepiej się uczyć od Jezusa, nie od nas :wink:

mam nadzieję że nie poprzestaniesz na tym wpisie. Byłeś już na nabożeństwie w KEA?

Pozdrawiam i życzę Bożego błogosławieństwa w nowym roku :D
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr sty 07, 2015 15:28

Masz rację uczyć się przede wszystkim od Jezusa.Co zaś tyczy się udziału w nabożeństwie to puki co bylem w zborze na koncercie kolędowym,ale to już uważam za dobry początek. Na nabożeństwo wybieram się w najbliższą niedzielę i oby już tak zostało :D
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Grzegorz » Śr sty 07, 2015 18:44

Witaj, mam nadzieję, że nabożeństwo Cię zbuduje i Bóg poprowadzi Cię ku Sobie :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Śr sty 07, 2015 20:15

Witam serdecznie na naszym forum i zapraszam do aktywnego włączenia się do dyskusji.Mam nadzieję, że znajdziesz tu wiele odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. Życzę Bożego Prowadzenia i Błogosławieństwa
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr sty 07, 2015 22:17

Dziękuję za ciepłe przyjęcie tu na forum :D Przy okazji chciałbym zapytać czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak korzystać ze śpiewnika? Bo chciałbym mieć ogólne rozeznanie zanim pójdę na pierwsze nabożeństwo
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Grzegorz » Śr sty 07, 2015 23:00

W śpiewniku znajduje się kilkaset ponumerowanych pieśni, podczas każdego nabożeństwa w kościele w widocznym miejscu znajduje się tablica, która informuje o numerach pieśni, które będą śpiewane na nabożeństwie. Jeśli na tablicy nie jest zaznaczone inaczej, to drugi numer od góry oznacza numer tzw. introitu, który jest ustalony na każdą niedzielę i święto. Introity są osobno ponumerowane pod koniec śpiewnika. Również w dalszej części śpiewnika znajduje się porządek nabożeństwa, dzięki czemu nie stracisz orientacji :) Najlepiej przyjdź 15 minut przed początkiem nabożeństwa, usiądź gdzieś z tyłu i na spokojnie sobie wszystko przekartkuj.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Cz sty 08, 2015 11:13

A jeszcze lepszym rozwiązaniem było by gdybyś przysiadł się do kogoś z parafian. każdy z chęcią Ci dopomoże jeżeli tylko powiesz, że jesteś pierwszy raz.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Cz sty 08, 2015 12:08

Też się nad tym zastanawiałem,żeby poprosić o wyjaśnienie,choć trochę mi głupio zawracać głowę innym osobom w zborze.Przy okazji mam pytanie.W Poznańskim zborze są spotkania dla osób zainteresowanych KE-A i zastanawiam się nad pójściem na takie spotkanie,ale zastanawiam się jak to wygląda? Czy lepiej najpierw odbyć swoje pierwsze nabożeństwo a potem dopiero iść na takie spotkanie.I jeszcze jedno pytanie jeśli mogę.Jakie są wymogi dotyczące stroju podczas nabożeństwa.Czy ma być to strój odświętny czy też normalny jak na co dzień?
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Cz sty 08, 2015 12:30

Wysłałam Ci pw
Jeżeli chodzi o strój, to po prostu idź czysto i schludnie i to w zupełności wystarczy. U nas nie jest tak, że się komuś zawraca głowę i przeszkadza. Każdy z chęcią Ci dopomoże, jeżeli poprosisz o pomoc. Przychodzenie na spotkania dla zainteresowanych w niczym nie przeszkadza uczestniczeniu w Nabożeństwie i wg mnie, lepiej zrobisz, gdy nie będziesz czekał, tylko pójdziesz . Zorientujesz się przynajmniej co Cię czeka
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości