Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szczęść Boże!

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » So wrz 19, 2015 20:03

Chyba o to chodziło :D
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez jacobi_ » So paź 24, 2015 12:07

Witam, chciałabym się przywitać. Jestem tutaj nowicjuszem. Dopiero zaczynam udzielać się na forum i mam nadzieję, że zagoszczę tutaj na dłużej. Pochodzę z Łodzi, od jakiegoś czasu zaczynam wgłębiać się w sens Pisma Świętego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Szczęść Boże! :)
jacobi_
 
Posty: 6
Dołączył(a): So paź 24, 2015 11:39
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » So paź 24, 2015 13:16

Witaj, mam nadzieję że spodoba Ci się tutaj
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » N lis 01, 2015 18:01

Zdaję sobie sprawę, że problem, którego dotyczy moje pytanie jest jeszcze odległy w czasie, ale chciałbym was zapytać jaki jest wasz stosunek do sytuacji, kiedy do drzwi domu puka katolicki ksiądz chodząc "po kolędzie"? Pytam, ponieważ z powodów rodzinnych (rodzice) jestem zmuszony brać w tym udział, choć jako ewangelik niespecjalnie mam ochotę na to. Zastanawiam się jak kulturalnie uciąć rozmowę, gdyby dany katolicki ksiądz chciał koniecznie przekonać do powrotu do KK jak dowie się, że odszedłem z KK do KEA ?
Wybaczcie, że zadaję takie dziwne pytanie, ale nie mam ochoty na czcze dyskusje z księżmi lub proboszczem mojej byłej parafii KK
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » N lis 01, 2015 18:51

Co prawda nigdy nie byłam w takiej sytuacji ale chyba najlepiej by było powiedzieć w takim wypadku, że treść Pisma Swiętego nie zgadza Ci się z naukami KRK, więc poszukałeś miejsca bardziej odpowiadającego Twoim przekonaniom.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Wt lut 16, 2016 22:54

Dawno mnie nie było,ale powracam :D Cały cykl spotkań dla osób zainteresowanych nauką KEA i konwersją już za mną(ale ten rok szybko zleciał :wink: ). I w związku z tym,że jestem bliżej sformalizowania wszystkiego mam takie pytanie do osób, które konwertowały do KEA. Jak wyglądała sprawa wyciągnięcia odpisu aktu chrztu z parafii katolickiej, czy trzeba było bawić się w biurokrację,czy otrzymaliście odpis od ręki? Czy księża w parafii KRK nie robili trudności?
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » N kwi 10, 2016 17:25

Stało się :D Od dziś jestem już oficjalnie Ewangelikiem :D Bardzo się cieszę :)
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » N kwi 10, 2016 17:50

No to przyjmij moje gratulacje i niech Cię Bóg prowadzi przez całe Twoje życie
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Aleksander » N kwi 10, 2016 18:16

Gratuluję.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Pn sie 27, 2018 11:10

dawno mnie tu nie było :wink: Musze się pochwalić, że przez ten czas udało mi się skończyć studia drugiego stopnia i rozpocząć udział w kursie duszpasterskim organizowanym między innymi w mojej parafii przez CME
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości